Xiaomi Redmi Earbuds İncelemesi

Xiaomi Redmi Earbuds
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Xiaomi Redmi Earbuds

Xiaomi Redmi Earbuds, Xiaomi, teknoloji alanında neredeyse her şeyi üretiyor ve bunu yaparken de müşterilerin cebini düşünüp öncelikli olarak ürünlerin daha ucuz olmasını sağlıyor. Bu yazımızda son dönemin en popüler kablosuz kulaklıklarından biri olan Xiaomi Redmi Earbuds’u inceleyeceğiz.

Xiaomi Redmi Earbuds Genel Özellikler

Xiaomi Redmi Earbuds incelemesi yaparken, incelemeyi tek açıdan yapmak yerine başlıklar halinde yapacağız. Böylece, hangi özellikleri merak ediyorsanız o başlığa bakarak istediğiniz özellikleri öğrenebilirsiniz.

Paketleme ve Aksesuar:

Redmi Earbuds, oldukça basit bir paketleme ile karşımıza çıkıyor. Kutunun içerisinde kulaklıkları şarj etmeniz için bir adet mikro USB, kulaklıklarınızı şarj edip yerleştirebileceğiniz mıknatıslı bir kutu ve iki adet kablosuz kulaklık bulunuyor.

Ürün Tasarımı ve Yapı:

Earbuds’un fiyatı düşünüldüğünde, kulaklıkları kullanmadığınız zaman koyabileceğiniz ve şarj edebileceğiniz mıknatıslı bir kutu bulundurması ilk izlenim olarak oldukça etkileyicidir. İlk bakıldığında, genel olarak malzemeler biraz ucuz gibi görünse de fiyat performans açısından bakarsak ürünlerin gayet iyi kalitede olduğunu söyleyebiliriz.

Birinci sınıf tasarım yerine basit ve modern bir tasarım ile karşımıza çıkan Xiaomi Redmi Earbuds, IPX4 sertifikasını bulundurması sebebiyle ürünü egzersiz yaparken de kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Kulaklık kullanımında rahatlık kişiden kişiye göre değişse de 3 saatten fazla kullanılması durumunda kulağı yormaya başladığını söyleyebiliriz. Dediğimiz gibi bu öznel bir durum olduğu için siz böyle bir durum yaşamayabilirsiniz. Kulak izolasyonu ise oldukça düzgün diyebiliriz, fakat kalabalık bir ortamda müzik dinlemek veya bir şeyler izlemek istiyorsanız sesi tam olarak almak için kulaklığın sesini biraz arttırmanız gerekiyor.

Ses Kalitesi:

Öncelikle söylemeliyiz ki, Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde kulaklık ile kullanacağınız cihaz arasındaki eşleştirme oldukça hızlı ve basit bir şekilde yapılabiliyor. Bu noktada eleştirebileceğimiz tek şey Earbuds’un kutudan çıktığı anda önceden bağlandığınız cihaza otomatik olarak bağlanmasıdır. Bu yüzden, kulaklık ile işiniz her bittiğinde kullandığınız cihazın Bluetooth özelliğini kapatmanız veya eşleştirmeyi bitirmeniz gerekmektedir.

Kulaklık, kulak içi tasarımı sayesinde daha geniş bir frekans aralığına sahiptir. Bu özellik sayesinde de kulaklığı kullanırken elde ettiğiniz deneyim bir hayli artıyor. Ses açısından yapabileceğimiz tek olumsuz yorum, sesin kulaklık üzerinden arttırılıp azaltılamamasıdır. Ses az veya düşük olduğunda sesi kulaklığın bağlı olduğu cihaz üzerinden ayarlamanız gerekiyor. Eğer bağlandığınız cihaz uzağınızda duruyorsa, kulaklığın kullanımı açısından biraz rahatsız edici oluyor.

Her iki kulak içi kulaklıkta yer alan mikrofon sayesinde arama ve konuşma yapabilirsiniz. Mikrofonu test etmek için yapılan arama testlerinde, karşı taraftaki kişinin sesinizi büyük bir odadaymışsınız gibi duyduğu sonucuna varılmıştır. Bunun haricinde, mikrofon kalitesinde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ses gayet net ve anlaşılabilir bir şekilde iletiliyor.

Şarj ve Kullanım Süresi:

Redmi Earbuds’un kullanım süresi gayet etkileyici seviyededir. Batarya tam dolu olduğunda 4 saatlik bir kullanım süresine sahipken, 2 kere ek dolum yapmanızı sağlayan 300 mAh’lik kulaklık kutusu sayesinde toplamda 12 saatlik bir kullanım süresine sahip oluyorsunuz. Şarj süresi kişiden kişiye azalıp artış gösterse de genel olarak kullanım süresinin Xiaomi’nin resmi olarak belirttiği süre olan 12 saat olduğunu söyleyebiliriz.

Ek Özellikler:

Redmi Earbuds’ta yukarıda belirttiğimiz tüm özelliklerin haricinde ek özellikler de yer almaktadır. En öne çıkan özelliklerden biri kulaklıkların üstünde yer alan kontrol butonlarıdır. Bu butonlar sayesinde gelen aramaları yanıtlayabilir, reddedebilir veya izlediğiniz videoyu durdurup, oynatabilirsiniz. Butonlardan birine iki kez tıklamanız durumunda ise ses yardımcısını açabilirsiniz.

Son olarak, kulaklığın suya ve tere dayanıklı olmadığını ve oldukça geniş bir çekim alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Böylece, Redmi Earbuds’u bağlantı kopmadan belirli bir alan içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Earbuds Türkiye Fiyatı

Yurt dışında 30 dolarlık bir fiyatı olan Xiaomi Redmi Earbuds’un Türkiye fiyatı 95 – 170 TL arası değişmektedir. Diğer kablosuz kulaklıklara göre oldukça ucuz fiyatı olmasına rağmen fiyat performans açısından düşünüldüğünde gayet uygun bir kulaklıktır. Eğer kablosuz kulak içi kulaklık almak istiyorsanız ve düşük bir bütçeniz varsa Xiaomi Redmi Earbuds’u kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Youtube Kanalı https://www.youtube.com/cipies