WhatsApp Zamanlı Mesaj Nasıl Gönderilir? (Rootsuz)

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Zamanlanmış bir WhatsApp mesajını otomatik olarak gönderebilmek, bir uygulama aracılığıyla mümkün hâle geliyor. Android cihazlarda, Root iznine ihtiyaç duymadan kullanacağınız bu uygulama ile; bir kişiye WhatsApp üzerinden otomatik olarak mesaj gönderebilir veya hatırlatıcı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede mesajınızı, istediğiniz zamanda, istediğiniz kişiye kolaylıkla iletebilirsiniz.

WhatsApp Otomatik Mesaj Yazma Nasıl Yapılıyor?

Bunun için öncelikle, Google Play Store’dan SKEDit uygulamasını indirip, cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra, aşağıdaki adımları takip ederek zamanlı mesaj gönderebilirsiniz.

1- Uygulamayı açtıktan sonra, hesap oluşturmanızı veya giriş yapmanızı isteyebilir. Bunu kullanmayacaksanız, kullanım şartlarını kabul ettikten sonra “Skip” tuşuna basarak geçebilirsiniz.

2- “Add Services” ekranında, kullanacağımız servisleri eklememiz isteniyor. WhatsApp’ı kullanacağımız için seçiyoruz ve ardından “Done” düğmesine tıklayarak devam ediyoruz.

SKEDit Services

3- Bunda sonra, kısa bir süre bekleyip ana ekrana gelmiş olacaksınız. Yine WhatsApp’e tıklayarak devam edin. (WhatsApp Business’ı kullanmayacaksanız, aşağıdaki standart WhatsApp’ı seçin.)

SKEDit

4- Devam ettiğinizde, aşağıdaki görseldeki uyarıyı alacaksınız. Burada, uygulamanın erişilebilirlik hizmeti iznini ihtiyaç duyduğu yazıyor. “Enable Accessibility” düğmesine tıklayın ve gelen ayarlar ekranında, uygulamaya izin verin ve ardından, uygulamaya geri dönün.

SKEDit Erişilebilirlik

5-Schedule” kısmından, gönderim tarihini ve saatini ayarlayın.

6- Repeat kısmından ise, bu gönderimi belirli aralıkla tekrarlayabilirsiniz.

7- Mesaj gönderilecek kişiyi seçin: “Add WhatsApp Recipient(s)” kısmına tıklayın ve mesaj kutusunu kapatın. Sizi WhatsApp’e yönlendirmiş olacak. Sağ alttaki, rehberinizi görüntülediğiniz kutucuğa basın ve mesaj göndermek istediğiniz kişinin üstüne tıklayın. Program, bu kişiyi alıcı olarak eklemiş olacak.

Gönderim Türünü Seçin

Ask Me Before Sending: ON

SKEDit Ask Me Before Sending: ON

Bu seçenek, bir nevi hatırlatıcı gibidir ancak ikinci seçenekten daha güvenlidir (çünkü ekran kilidini kaldırmanız vs. gerekmiyor). Aynı şekilde tarihi, mesajı ve gönderilecek kişiyi seçip bu seçeneği aktifleştirdiğiniz zaman; belirttiğiniz tarihte size bir bildirim gönderecek. Bildirimdeki “send” (gönder) butonuna bastığınız zaman, mesaj otomatik olarak gönderilecek.

Ask Me Before Sending: OFF

SKEDit Ask Me Before Sending: OFF

Bu seçeneği kapattığınız zaman, her şey otomatik olarak yapılıyor ama iki şey yapmanız gerekiyor:

1. Uygulamanın arka planda çalışabilmesi için batarya optimizasyonunu (bu uugulama için) devre dışı bırakmalısınız.

2. Ekran kilidini kaldırmanız gerekiyor. Bunun nedeni, telefonun ekranı kapalıyken telefonu açıp, otomatik mesaj göndermeyi sağlamaktır.


Bu adımları uygulayarak, zamanlanmış bir WhatsApp mesajını gönderebilirsiniz.