Spotify, Günlük ve Haftalık “Uygun Fiyatlı” Abonelik Modelini Test Etmeye Başladı

Spotify
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Spotify, Günlük ve Haftalık “Uygun Fiyatlı” Abonelik Modelini Test Etmeye Başladı

“Premium Mini” adlı, kullanıcılara günlük veya haftalık abonelik alma imkânı sunan yeni abonelik paketleri, Spotify tarafından duyuruldu. Paketler şu an için sadece Hindistan’da kullanılabiliyor. Kullanıcıların ilgi göstermesi durumunda paketler, Türkiye de dahil olmak üzere diğer ülkelerde de kullanıma sunulabilir. 

Spotify, dünyaca ünlü çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi şüphesiz. Platform kullanıcılarına yeni bir abonelik modeli sundu. “Premium Mini” adı verilen yeni abonelik planına dair yapılan açıklamada, kullanıcıların yalnızca bir günlük veya bir haftalık, kısıtlı bir Premium deneyimi yaşayabilecekleri duyuruldu. Tahmin edilebileceği üzere bu planların fiyatı oldukça uygun. Bu abonelik planı Spotify tarafından şu an yalnızca Hindistan’ da sunulmuş durumda. Kullanıcıların ilgi göstermesi halinde plan, diğer ülkelerde de kullanıma sunulabilir.

Spotify tarafından kullanıcılara sunulan ” Premium Mini” abonelik planı, kullanıcılara yalnızca 30 müzik indirme imkânı sağlıyor. Bunun yanında bu planı kullanan bir kullanıcı, Premium özelliklerini sadece Spotify’ın mobil uygulaması üzerinden kullanabiliyor. Web ya da masaüstü sürüm, bu abonelik planına dahil edilmiyor. 

Spotify’ın “Premium Mini” paketi, uygun fiyatlarıyla kullanıcıları cezbediyor

“Premium Mini” paketleri hakkında Spotify tarafından yapılan açıklamada, paketlere oldukça uygun fiyatlardan sahip olunabileceği de yer alan bilgiler arasında. Yalnızca bir günlük Premium abonelik hizmeti almak isteyen bir kullanıcı, sadece 75 kuruş ödeme yaparak bu hizmetten faydalanabiliyor. Haftalık Premium mini abonelik paketi almak isteyen bir kullanıcı ise 2,50 TL ödeyerek bu hizmete sahip olabiliyor.

Uygulamayı kısa süreli kullanan kullanıcılar için, Spotify’ın yeni abonelik planları oldukça avantajlı. Fakat her gün 75 kuruş ödeyerek günlük abonelik yenilemek hiç de iyi bir fikir değil. Çünkü normal şartlarda 23,99 TL ödeme yaparak Spotify Duo hesabı satın alabilir, Spotify’ın tüm Premium özelliklerinden iki kişi faydalanabilirsiniz.

Şunu da belirtmemiz gerekir ki Spotify’ın Premium Mini paketleri için belirttiğimiz fiyatlar, Türk lirası ve Hindistan rupisi paritesine göre ayarlanmış fiyatlar. Bu nedenle Premium Mini abonelik paketlerinin Türkiye’ ye gelmesi durumunda, fiyatlarda da değişiklik olması oldukça mümkün. 

Youtube Kanalımızı Takip Edin : https://www.youtube.com/cipies