Sony DualSense İçin İki Yeni Renk Duyurdu

Sony DualSense
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Sony DualSense İçin İki Yeni Renk Duyurdu

Sony DualSense, Japonya merkezli bir teknoloji devi olan Sony, PlayStation 5’in oyun kumandası olarak bilinen DualSense için iki yeni renk seçeneğini tanıttı. Haziran ayında satışa sunulması beklenen yeni DualSense tasarımlarının adı “Kozmik Kırmızı” ve “Gece Yarısı Siyahı” olarak açıklandı.

Sony, son günlerde stok sıkıntılarıyla gündeme geldiğinden dolayı PlayStation 5 kumandaları için yeni renk seçenekleri beklenmiyordu fakat, PlayStation 5’in halihazırda olan stok sıkıntılarını çözmeden yeni renk seçeneklerini duyuran şirket, ürün sahiplerini oldukça şaşırttı.

PlayStation 5 çıktığından beri siyah-beyaz renge sahip tek bir DualSense olduğu için kullanıcıların tek renk seçeneği bulunmaktaydı. Açıklanan bu iki renk seçeneği ile birlikte PlayStation kullanıcılarının seçebileceği üç adet renk seçeneği olacak.

DualSense’in Dokunsal Geri Bildirim Özelliği Oldukça Konuşulmuştu

Geçtiğimiz kasım ayında çıkan PlayStation 5 oyun konsoluyla birlikte yeni bir oyun kumandası da tanıtılmıştı. Sony’nin DualSense adını verdiği bu kumanda, konsolun çıktığı ilk dönemlerde oldukça adından söz ettirmişti. Şirketin önceki oyun kumandalarından farklı olarak DualSense’te dokunsal geri bildirim özelliği bulunuyordu. Böylece, bu özellik sayesinde oyuncuların oyun oynarken benzersiz bir deneyim yaşamasını sağlamak hedeflenmişti. Şimdi açıklanan iki yeni renk seçeneği ile, Sony’nin DualSense’e ne kadar önem verdiğini anlayabiliriz.

Sony tarafından yapılan açıklamalarda, yeni DualSense renklerinin galaksiden ilham alındığı ifade ediliyor. “Kozmik Kırmızı” rengi evrenin benzersiz canlı kırmızısını temsil etmektedir. Kırmızı ağırlıklı olmak üzere, siyah renklerin de bulunduğu bu kumanda estetik açıdan oldukça etkileyici bir yapıya sahiptir.

Sony’nin açıkladığı bir diğer renk seçeneği ise “Gece Yarısı Siyahı”dır.  Siyah ağırlıklı, mavi ve gri renklerini de barından kumanda, gece vaktinde uzayın nasıl göründüğünden ilham alınarak hazırlanmıştır.

Fiyatının Ne Kadar Olacağı Bilinmiyor

Sony’nin yaptığı açıklamalarda yeni kumandaların fiyatının ne kadar olacağı bilinmiyor.

Klasik beyaz-siyah renge sahip olan DualSense’in Türkiye fiyatı 899 TL olduğu için yeni çıkacak kumandaların bu fiyata yakın bir ücrette olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca, çıkış tarihi olarak haziran ayı belirtilse de bu tarihin bölgeden bölgeye farklılık gösterebileceği söyleniyor. Yeni kumandaların Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük pazarlarda haziran ayında, pazar payı yüksek olmayan bölgelerde ise sonraki dönemlerde çıkması bekleniyor.

Youtube Kanalımız : https://www.youtube.com/cipies