PUBG Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

PUBG Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

PUBG Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

PUBG Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?. PUBG internet hızı dolayısıyla bazen işkence hâline gelebiliyor. Bağlantı performansı online oyunlarda büyük önem taşıyor. Daha keyifli bir oyun deneyimi daha yüksek hızdan geçiyor.

PUBG İçin İnternet Hızı Ne Kadar Olmalı?

PUBG; oyunculara gerçek zamanlı bir oyun deneyimi sunmaktadır. Arkadaşlarla beraber oynanabilecek en sürükleyici oyunlar arasında yer alan PUBG, internet kalitesine bağlı olarak her cihazda farklı performans gösterir. Gecikme, donma ve takılma gibi problemler oyun zevkini sekteye uğratır.

Bu tarz bir şey yaşamak istemiyorsanız internet paket seçiminizi doğru yapmanız gerekir. Düşük hızda bir paket kullanıyorsanız oyunu verimli bir şekilde oynamanız mümkün değildir.

İnternet servis sağlayıcılarının sunduğu en düşük hız genellikle 6-8 mbps’tir. Standart bir ADSL paketinde hız en fazla 24 mbps olurken, VDSL paketlerinde ise en fazla 100 mbps hıza çıkılabilir.

PUBG internet hızı 24 mbps veya üzeri internet paketlerinde optimum seviyeye ulaşır.

PUBG Oynarken Ping Kaç Olmalı?

‘Ping’ kavramı, verilerin bilgisayarınızdan çıktıktan sonra sunucuya ulaşma süresini tanımlar. Yani internet bağlantısının reaksiyon gösterme süresini ifade eder. Latency yani gecikme süresi az, ping değeri düşükse oyundan yüksek performans alınacaktır.

 • Ping değeri 30 ms ya da bunun altında ise oldukça iyi demektir. Bu, oyunda en hızlı reaksiyonu sağlayacaktır.
 • 30 – 50 ms ping değeri ise profesyonel olmayan oyuncuları tatmin Ortalama seviyede olup birçok oyuncu için idealdir.
 • Eğer ping 50 – 150 ms arasındaysa oyunun performansı düşecektir.
 • 150 – 500 ms aralığındaysa maalesef oyun oynarken donmalarla sık karşılaşılır.

PUBG FPS Arttırma

PUBG internet hızı arttırma ve PUBG yüksek FPS almak için bu önerilere kulak verebilirsiniz:

 • İnternet ağınızı sadece siz kullanın, başkalarıyla paylaşmayın. Birden fazla kullanıcı sayısı, veri trafiğinin çoğalması demektir ve oyun performansını olumsuz etkiler.
 • Oyun sırasında ister o cihazdan ister farklı bir cihazdan dosya indirme, dizi izleme gibi yoğun veri akışı gerektiren şeyler yapmayın.
 • Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları ve programları kapatın. Steam ayarlarınızdan ‘oyun esnasında indirmelere izin ver’ şeklindeki seçeneği devre dışı bırakın.
 • Mümkünse daha kesintisiz bir bağlantı için ethernet kablosu kullanın.
 • Kablosuz bağlanıyorsanız modemle aranızda fazla mesafe olmasın. Kapsama alanınızı router ile genişletebilirsiniz.
 • PUBG performans artırma için bazı kodlardan da yardım alabilirsiniz. Bunun için PUBG’yi kapatın, Steam kütüphanesine girin. PUBG üzerinde sağ tık yapın ve ‘Özellikler’e tıklayın. ‘Genel’ seçeneklerinden ‘Başlatma Seçeneklerini Ayarla’ butonuyla devam edin. Açılan pencereye -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES –high komutunu yapıştırın. ‘Tamam’ butonuna basıp çıkın.
 • Bu kodlar bütün işlemci kapasitesinin oyuna tahsis edilmesini sağlar. PUBG çalışırken işlemcinin daha çok efor sarf etmesine yardım eder. Öyleyse şimdiden hepinizin bol FPS’li, çok hızlı bir PUBG deneyimi yaşamanızı diliyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone Olurmusunuz ? : https://www.youtube.com/cipies