Post Apokaliptik Evrende Geçen En İyi 5 Oyun

Post Apokaliptik
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Oyun oynamak her yaştan insanın kafa dağıtmak veya eğlenceli vakit geçirmek için yaptıkları aktivitedir. Özellikle genç kesim zamanlarının büyük bir kısmını oyun oynayarak geçirmektedir. Oyun çeşitleri de ilgiden ve taleplerden dolayı her geçen gün daha da artmaktadır.

Birçok farklı tarzda oyunlar bulunmaktadır. Özellikle son yılların en gözde oyun türü ise post apokaliptik evrende geçen oyunlardır. Değişik bir atmosferde oynanmasından dolayı çok fazla ilgi görmektedir. Post apokaliptik oyunlar kıyamet sonrasında geçen bilim kurgu tarzı oyunlardır. Bu oyun türü hem görselleri ile hem de heyecanlı tarzı ile çok fazla tercih edilmektedir. Bu yüzden bu tarzda yeni oyunlar piyasaya sürülmektedir.

Post Apokaliptik Evren Ne Demektir?

Post apokaliptik oyunlar son yılların en çok karşılaşılan ve rağbet gören oyun türüdür. Bu oyun türü kıyamet sonrasında geçen olaylar ile ilgili olmaktadır. Bu nedenle tüm oyunlar arasında en ilgi çekici ve farklı bir oyun tarzı olmuştur.

En İyi 5 Post Apokaliptik Oyunları

Post Apokaliptik Evren

Post Apokaliptik Evren

Post apokaliptik evrende yani kıyamet sonrasında geçen en iyi 5 oyun şu şekilde sıralanabilmektedir;

The Last of Us

İlk çıktığı tarihten itibaren oldukça rağbet gören bu oyun, yılın oyunu başta olmak üzere farklı kategorilerde ödüller almıştır. Aldığı ödüller oyunun başarısını yansıtmaktadır. Oyunda Ellie ve Joel’in maceraları anlatılmaktadır. Dünya bir mantar türü yüzünden enfekte olmuş ve zombi yaratıklar ortaya çıkmıştır. Oyunda bu dünyada Ellie ve Joey’in bu zorlu dünyada hayatta kalması amaçlanmaktadır. Post apokaliptik oyunlar arasında en iyisi The last of us olmaktadır. Oyunun atmosferi oyuncuları etkisi altına alarak oyunun içerisine çekmektedir. Yapım ve senaryo olarak en başarılı oyunlardan biridir. Aynı zamanda post apokaliptik evrende geçen oyunların başyapıtı olarak The last of us gösterilebilir.

Fallout 4

Fallout oyunu serisi çok fazla oynanan bir seridir. Serinin 4.oyunu ise post apokaliptik oyunlarının en iyilerindendir. Oyun nükleer bir felaket sırasında sığınağa giren karakterin sığınaktan çıktıktan sonra yaşadığı maceraları ve hayatta kalma serüveni üzerine gelişmektedir. Oyun hem senaryosu ile hem de farklı atmosferi ile bir başyapıt derecesindedir. Macera ve aksiyon sevenlerin mutlaka oynaması gereken bu oyunda sürekli gelişen olay zincirlerinden kurtulmak amaçlanmaktadır. Oyunda haydutlar, çeteler ve mutant varlıklar gibi birçok zorlayıcı unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan dolayı da oyun daha heyecanlı olmaktadır.

Mad Max

Sinema filmi ile de oldukça ilgi çeken Mad max’in oyunu da yapılmıştır. Mad max oyunu da susuzluk ve kuraklık temalı bir kıyamet sonrası evrende geçmektedir. Başkarakter olan Max hem bu dünyada yaşamaya çalışıp hem de var olan çeteler ile mücadele etmektedir. Oldukça heyecanlı olan bu oyun son yılların gözde post apokaliptik oyunlar arasında yer almaktadır.

Resident Evil 7

Biohazard: Hem post apokaliptik oyunu hem de korku türü olan bu oyun ise oldukça heyecanlı ve aksiyonlu bir oyundur. Ana karakter olan Ethan Winters’ın eşini korku dolu bir evde aramasını konu alan bu oyunun her anında aksiyon yaşanmaktadır. Özellikle zombi severleri oldukça etkileyen oyunda zombiler ile dolu evde aksiyon ve heyecan dolu dakikalar yaşanmaktadır.

Wasteland 2

Post apokaliptik oyunlar arasında en bilinen oyunlardan birisi de Wasteland’in 2.serisi olmaktadır. Oyun da bir nükleer felaket yaşanır. Ve bu felaketten sonra her şey tamamen değişir. Felaketten sonraki dünyada yaşanan kaosu hafifletmek ve insanlara yardım etmek için karakterler yönlendirilmektedir. Wasteland 2 oyunun geliştiricisi ise oyun geliştirme konusunda en iyilerden biri olan inXile Entertainmet’tır.