Oppo, katlanabilir akıllı saatlerle Apple ve Co. ile rekabet etmek istiyor

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Çinli Oppo şirketinin yakın zamanda ortaya çıkan tescilli bir patenti, geleceğin akıllı saatinin neye benzeyebileceğine dair bütün teknoloji severlere bir fikir veriyor. Akıllı saatlerin gelecekte tabletleri ve akıllı telefonları gereksiz hale getireceği tahmin ediliyor. Bu şimdilik ne kadar uzak bir ihtimal gibi gözükse de gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok.

Oppo rekabete meydan okuyor

Apple ve Samsung’tan sonra, Oppo’da geleceğe hazırlanmak ve geleceğin teknolojilerine yatırım yapmak konusunda büyük bir atağa kalktı. Bu atakların en başında ise şüphesiz ki akıllı saat geliştirmeleri yer alıyor. Çinli üreticinin tasarımı, önceki Apple ve Samsung ürünlerinin avantajlarını, örneğin Apple’ın zarif tasarımı ve Samsung’da giderek daha popüler olan katlanabilir ekranları bir araya getiriyor. Bu kreatif yaklaşım ise diğer bütün rakiplerinden bir eksiğinin kalmamasını sağlıyor.

Akıllı saatin açılır ve katlanabilir ekranı

LetsGoDigital üzerinde ortaya çıkan Oppo konsepti, diğer konseptlerden farklıdır çünkü akıllı saat üç farklı hizalama seçeneğine sahiptir. Öncelikle, ekran üzerine üç kere dokunulduktan sonra yana doğru genişler ve kullanıcıya adeta bir akıllı telefon veya tablet deneyimi sunar. Ekran aynı zamanda öne ve arkaya doğru tamamen katlanabilir yapıdadır. Ek ekran, ana ekranın altındaki başlangıç ​​durumundadır.

Akıllı saat akıllı telefonların ve tabletlerin yerini almalı ama…

Samsung gibi tüm rakipler şu anda katlanabilir ekranların sorunlarıyla boğuşurken, yenilikçi konsept muhtemelen yakın gelecekte pazar için bir sorun olmayacak. Ayrıca, kullanıcıların gelecekte akıllı saatlerinden her şeyi çalıştıracakları vizyonunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de şüpheli. Kullanıcıların akıllı saatlerinden filmleri, dizileri veya diğer uygulamaları en iyi ve kolay şekilde tüketip kullanamayacakları şüphelidir. Yine de her durumda Oppo’nun bu kreatif teknolojisi ve vizyonu diğer tüm alternatif cihaz ve markalar için büyük bir tehlike arz ediyor.