Opel ve Vauxhall’dan Yeni Mokka-E!

Opel Mokka E
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Opel ve Vauxhall, otomobil severlere oldukça büyük yankı uyandıran Mokka-E projesini duyurdu. Popüler Mokka’nın en son çeşidi % 100 elektrikle çalışıyor ve tam bir şarjla neredeyse 322 kilometre menzile sahip. E-SUV, 2021’in başlarında piyasaya çıkacak ve 30.000 avronun biraz altında fiyat etiketine sahip olacak.

PSA Group, elektrifikasyonu güçlü bir şekilde ilerletiyor

Elektrikli arabalara odaklanma eğilimi yeni değil ve çoğu üretici tarafından açıkça kabul ediliyor, uygulanmaya çalışılıyor. Bazı üreticiler elektrifikasyona yaklaşım konusunda hala tereddütlü olsa da, Opel, Peugeot ve Citroen ana markaları ile PSA Grubu bu konuda çok agresif. Opel elektrikli arabalar konusundaki girişimlerini çok önceleri duyurmuş olsa da, diğer firmalar bu konuda biraz çekingen kaldılar. Opel, 2024 yılına kadar 2 elektrikli araba modelini daha piyasaya süreceğini duyurdu.

Mokka-E, tam şarj ile 322 kilometre menzile sahip

Opel ve Vauxhall, inanılmaz derecede başarılı olan ve ilgi gören Mokka’nın ikinci versiyonunu çoktan duyurdu. Sadece yeni Mokka’nın görünümü değil, sürüşü de önemli ölçüde değişti. Opel, bu model ile Mokka için geliştirmiş olduğu tamamen elektrikli bir sürücü sistemine güveniyor. Mokka’nın önemli artıları ise şunlar, 100 kW elektrik motoru, maksimum tork ve 260 Newton. Opel’e göre, Mokka-E versiyonu sıfır şarjdan %80 şarj oranına sadece 30 dakikada çıkabiliyor ve bu şarj oranı Mokka’nın 322 kilometre seyahat etmesi için yeterli.

Agresif ve sportif tasarım yaklaşımı ve fütürist iç mekan

Mokka-e’nin dışı da değişti: Mokka-e versiyonu, önceki modellere göre 12,5 cm daha kısa ve neredeyse 1 cm daha geniş, içi ise hala oldukça fazla geniş. Arabanın ön kısmı yeni Vizor tasarımıyla donatılmıştır ve genel olarak daha agresif görünüyor. LED ışıklar sürüş tercihinize göre uyarlanabilir ve karşıdan gelen araçlar gözünüzü kamaştırmaz. Mokka-e’nin iç mekanı da etkileyici ve bu kısımda büyük dokunmatik ekran öne çıkıyor. Bu dokunmatik ekran, hem otomobildeki hem de bilgi-eğlence alanındaki en önemli ayar seçeneklerini içeriyor. Mokka-E, 2021 yılının ilk aylarında satışa sunulacak ve 30.000 avronun biraz altında fiyat etiketine sahip olacak.