Nike Flight Ball – Futbolda Aerodinamik Devrim

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Nike Flight Ball ile Nike, yeni ve muhtemelen devrim niteliğinde bir futbol deneyimi sunuyor. Geliştirilmiş aerodinamik sayesinde, futbol topu daha tutarlı bir şekilde uçuyor ve böylece futbol maçları sırasında atış hassasiyetini daha güçlü bir şekilde artırıyor.

Futbolda radikal yenilikler çok nadir

Günlük yaşamda, bilgisayar veya akıllı telefon gibi neredeyse her yıl yeniliklerin sürekli olduğu ve daha iyi ürünlerin üretildiği birçok alan vardır. Öte yandan, yeniliklerin daha büyük aralıklarla ortaya çıktığı ve oldukça küçük çeşitliliğe sahip alanlar da var. Bu genellikle spor, özellikle futbol için geçerlidir. Oyuncular ve futbolla ilgili teknoloji gelişmeye devam ediyor, aksi takdirde tarih boyunca bu sporda sadece küçük yenilikler ve değişiklikler yer alacak. Ayakkabı, forma veya top gibi malzemelerle yenilikler çoktan başladı. Nike, Flight Ball ile futbol topu sektöründeki en gelişmiş ve ses getiren yeniliklerden birini meydana getirdi. Flight Ball, geliştirilmiş aerodinamiği sayesinde futbol sporunda muhtemelen devrim yaratacak.

AerowSculpt yüzeyi, % 30 daha kontrollü uçuş eğrisi sağlar

Mevcut futbol toplarıyla ilgili sorun, belirli durumlarda oyuncular için tahmin edilemez olmalarıdır. Sertlik derecesi ve yüzey, aerodinamiği etkileyen en önemli etkenlerden ikisidir ve bu nedenle, bu özellikleri negatif olarak taşıyan toplar dengesiz uçuş eğrisine sahip olabilirler. Bu öngörülemezlik, genellikle oyuncular tarafından güzel bir atağı yok edebilecek kötü paslara ve yanlış kararlara yol açar. Nike yeni aerodinamiği sayesinde, Flight Ball futbol topu modelinde %30 daha gelişmiş bir uçuğ eğrisi sunuyor. Bu yeni ve artık pürüzsüz olmayan yüzey, daha az hava direncine yol açıyor ve topun sürekli uçabilmesini sağlıyor. Havanın yer değiştirmesini mükemmelleştirmek için model olarak bir golf topu referans alındı. Top üzerindeki geleneksel on iki ayrı yaprağın yerini yalnızca dört kaynaşmış panel alıyor. Kaynak dikişleri zar zor görünüyor ve top, ACC teknolojisi sayesinde tüm hava koşulları için uygun donatılmış oluyor. Nike’ın bu yeni futbol topu modelinin ardından sektörel olarak en büyük rakipleri aynı şekilde yeni futbol toplarının çıkarılacağını duyurdular.