LG Tone Free HBS-FN6 Kulaklık İncelemesi

LG Tone Free HBS-FN6
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

LG, tamamen kablosuz Bluetooth kulaklık pazarına harika bir ürünle giriyor: bakterileri öldüren bir UV sterilizasyon sistemi. Ancak bu yeni hijyen özelliğinin ötesinde, Tone Free HBS-FN6 kulaklıklar iyi mi?

Kablosuz kulaklık pazarı son derece değişken fiyat ve kalitelerde düzinelerce ürünle dolu. 

Apple, Bose, Huawei, JBL, Sony veya Sennheiser’dan en çok satanların yanı sıra, bu pastadan bir parça almaya çalışan çok sayıda tanınmış veya tamamen anonim marka buluyoruz. Özellikle bu pazara iki çift “tamamen kablosuz”  kulaklıkla giren LG gibi bir marka için bu koşullarda öne çıkmak zor. Bu iki çift kulaklığın kod adı ise şu şekilde: LG HBS-FN4 ve HBS-FN6. Teknik olarak özdeşler, tek bir ayrıntıyla ayırt edilebilirler, şimdiye kadar eşi görülmemiş FN6, bir sterilizasyon sistemi sayesinde kulaklıkların içinde bulunan yaygın bakterilerin % 99,9’unu ortadan kaldırabilen bir sterilizasyon yöntemi ile donatılmıştır. LG ayrıca “olağanüstü” ses kalitesi sunmak için bu kulaklıkta yüksek kaliteli ses uzmanı Meridian’a güvenmiştir. Birkaç ay önce piyasaya sürüldüklerinde 149 €  olarak açıklanan LG’nin Bluetooth kulaklıkları şu anda 130 € civarında. 

Rahat Tasarım

Tone Free FN6, kulağın içinde uzun bir kanala sahip AirPods tipi bir tasarım kullanır. Kulak içi tasarımları, silikon uçlar sayesinde iyi bir pasif ses yalıtımı sağlar. Kulağa kolayca otururlar ve hareketliyken bile güvenli bir şekilde yerinde dururlar. Bu kulaklıkları kullanırken korkmadan spor yapabileceğinizi bilin. Çünkü kulaklıklar su sıçramasına ve tere karşı dayanıklıdır. Uzun süre, örneğin bir film izlemek için, önemli bir rahatsızlık hissetmeden takılabilirler. 

Onlara eşlik eden şarj kutusu, hem avuç içine sığan dairesel şekli hem de yumuşak dokunuşlu kaplamasıyla gerçekten hoş. Kolayca bir pantolon veya ceket cebine sığabilir. 

Eksiksiz Bir Mobil Uygulama

Bu LG kulaklıkların sunduğu bir diğer hoş sürpriz, onlara eşlik eden Tone Free mobil uygulamasının (Android ve iOS uyumlu) kalitesidir. Dokunmatik arayüzle ilişkili olarak eylemleri değiştirmek için, özellikle ortam sesi sisteminin seviyesini ayarlamaya izin veren çok çeşitli eksiksiz ayarlar sunar. Meridian, birinden diğerine geçerken oldukça ürkek nüanslar ekleyen dört ses ön ayarı ( sürükleyici, bass kuvvetlendirme, doğallık ve tiz yükseltme) ile ön plana çıktı. 

Pil Ömrü

LG, kulaklıklar için altı saate kadar pil ömrü sunuyor. Yedek piller, hareket halindeyken kullanımı olası toplam 18 saatlik bir süreye getirerek iki tam şarjı kaldırabilir. Bir saatlik pil ömrünü geri kazanmak için beş dakikalık şarj yeterlidir. Kulaklıklar, Qi kablosuz şarj ile uyumludur.

Şarj Ederken Aynı Zamanda Sterilize Et

Bu kulaklıkların benzersiz bir özelliği vardır: saklama çantasına entegre sterilizasyon sistemi. Bu, kulaklıkları şarj ettiğinizde etkinleştirilen bir UV LED işlemidir. Otoriteler tarafından yapılan bağımsız testlere göre, sistemin kulaklık içinde bulunan E. coli ( escherichia coli ) ve s. aureus ( taphylococcus aureus ) bakterilerinin % 99,9’unu ortadan kaldırması on dakika sürüyor.