İşletmeler ve Mobil Uygulama Oluşturma

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Çoğu girişimci, işlerini mümkün olan en kısa sürede sıfırdan kurmaya kararlıdır. Bununla birlikte, kalkınma planlarını tuzağa düşüren ve büyümeyi engelleyen karmaşık sorunlarla karşılaşma olasılıkları vardır. Bu erken aşamadaki başlangıç ​​riskleri moral bozucu olabilir. Bu riskler, birçok start-up’ın lansmandan önce başarısız olmasına neden oldu. 

Başarısız beklentilerin ve ulaşılmamış hedeflerin ortaya çıkmasıyla mücadele etmek için yeni işletme sahipleri, girişimlerini başlatmaya, doğrulamaya ve büyütmeye yardımcı olacak çözüm olarak mobil uygulamalardan yararlanıyor. 

Pazarlama ve tanıtım kampanyalarınızda kullanmayı seçtiğiniz stratejiler çok önemlidir. İşte burada bir cep telefonu uygulaması oluşturmak devreye giriyor. Bir uygulama, pazarı ve tüketicilerinizi etkileme gücüne sahiptir.

Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacınız var?

Asla sadece görüntü uğruna bir uygulama geliştirmeyin. Diğer işletmelerde de bir tane olduğu için mutlaka mobil uygulamaya sahip olmanız gerekmiyor. Canlı bir plan yapın ve beklentilerinizi düzenleyin. Ve bir uygulama geliştirmenin amacını ve motive edici faktörü göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Uygulamanızın hangi platformda yer almasını tercih edersiniz?

Tercihlerinize ve beklentilerinize bağlı olarak, uygulamanızı desteklemek için en uygun platformu seçmeniz gerekir. Geliştiricilerin çoğu, nispeten daha fazla uygulama barındırdığı için iOS yerine Android’i tercih ediyor. İOS tarafından desteklenmeyen özellikler için kullanılacak en iyi platform budur.

Mobil uygulamanızı oluşturmanın maliyeti nedir?

Bir mobil uygulamanın tasarlanması ve geliştirilmesiyle ilgili süreç, maliyet anlamında sizi altı haneli rakamlara kadar götürebilir. Bazı faktörler, ortaya çıkan maliyeti etkiler, örneğin:

  • Uygulamaya dahil etmeyi planladığınız özellikler.
  • Kullanmayı hedeflediğiniz platformlar.
  • Hedef kitle.

Mükemmel bir yol, her şey dahil bir bütçe oluşturmaktır. Bir mobil uygulama geliştiren şirket için dış kaynak sağladığınızı varsayalım; Maliyetin tamamı hakkında bir fikir edinmek için bir fiyat teklifi talep ettiğinizden emin olun. Bir başlangıç ​​olarak, fon toplamak için yatırımcılara satış konuşması yapmanız gerekebilir. Start-up uygulamanızın başarısına katkıda bulunmak için finansman çok önemli olduğundan yeterince ikna edici olun.

Uygulamanın Başarısız Olmasını Önlemek

Uygulamanızı yayınladıktan sonra görev bitmedi. Pazarda geçerli kalabilmek için uygulamanın kapasitesini en üst düzeye çıkarmanız gerekir. Tüketicileri cezbeden ve uygulamayı düzenli olarak güncellemenizi sağlayan öğeler ekleyin. Kullanıcılardan aldığınız geri bildirimlere bağlı olarak, içeriği ne sıklıkla güncellemeniz gerektiğini belirleyin.