Instagram’da En Fazla Takipçisi Olan Hesaplar

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Instagram’da En Fazla Takipçisi Olan Hesaplar

2021 yılının ilk yarısı itibariyle en çok takipçiye sahip olan Instagram hesapları listesi açıklandı. Listede geçmiş yıllardan birçok ünlü isim yer alırken bazı ünlü markaları da görmekteyiz. İşte Instagram’da en fazla takipçisi olan hesaplar;

15 – Jennifer Lopez (141 Milyon Takipçi)

Listedeki en eski ünlülerden biri olan Jennifer Lopez, hala ünlülüğünü koruyarak listemizin son sırasında kendine yer bulmaktadır. 2020 yılından itibaren neredeyse 40 milyon takipçi kazanan Lopez, listede gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. 

jennifer lopez

14 – Neymar (146 Milyon Takipçi)

Listede yer alan 3 futbolcu içinde 3. sırada yer alan Neymar, 146 milyon takipçisiyle 14. sırada yer almaktadır. Kariyerinin yanı sıra özel hayatıyla ilgili paylaşımlara da yer veren futbolcu, Instagram’da son zamanlarda hızla takipçi kazanmaktadır.

neymar

13 – Taylor Swift (146 Milyon Takipçi)

Son iki albümüyle büyük başarılara imza atan Taylor Swift, Instagram’da da takipçi sayısını arttırmaya devam ediyor. Instagram hesabında daha çok sanatsal paylaşımlara yer veren sanatçı, hem 0 kişiyi takip etmesiyle hem de birçok ünlüden az paylaşım yapmasıyla büyük dikkat çekmektedir. 

taylor swift

12 – Kendall Jenner (150 Milyon Takipçi)

Model olmasının yanı sıra sahip olduğu büyük takipçi kitlesi sebebiyle sosyal medya fenomenliği de yapan Kendall Jenner, 150 milyon takipçi sayısıyla listemizin 12. sırasında yer alıyor. 

kendall jenner

11 – National Geographic (152 Milyon Takipçi)

En ünlü belgesel yapımcısı olan National Geographic, belgeselseverlerin desteğini almış gibi duruyor. 25 binden fazla gönderinin paylaşıldığı National Geographic hesabında doğamızla ilgili birbirinden farklı ve ilginç şeyleri görebilirsiniz.

national geographic

10 – Justin Bieber (162 Milyon Takipçi)

Eski şarkıları birçok kişi tarafından sevilmese de, Justin Bieber son yıllarda yaptığı başarılı şarkılar ile ününe ün katmaya devam ediyor. 162 milyon takipçiye sahip olan Justin Bieber, listenin 10. sırasında yer alıyor.

Justin Bieber

9 – Beyonce (164 Milyon Takipçi)

Hesabında profesyonel çekimlere oldukça fazla yer veren Beyonce’un hesabında 1.940 gönderi bulunuyor. En çok takipçisi olan hesaplar listesinde 9. olmasının yanı sıra, hamile olduğunu duyurduğu gönderisiyle de en çok beğeni alan Instagram paylaşımlarından birine sahiptir. 

Beyonce

8 – Lionel Messi (182 Milyon Takipçi)

Lionel Messi, en çok takipçisi olan hesaplar listesinde ilk 10’da yer alan iki futbolcudan biridir. 182 milyon takipçisiyle 8. sırada yer alan Messi, hesabında futbol paylaşımlarının haricinde ailesiyle çektiği resimleri de paylaşmaktadır. 

lionel messi

7 – Kim Kardashian (204 Milyon Takipçi)

Listenin 200 milyon sınırını aşan ilk ismi olarak karşımıza çıkan Kim Kardashian, birçok kişi tarafından yapay bulunup sevilmemesine rağmen takipçi sayısından da anladığımız üzere oldukça başarılı bir ünlüdür. 

kim kardashian

6 – Selena Gomez (208 Milyon Takipçi)

Genç yaşında müzisyenlik ve oyunculuk gibi iki mesleği oldukça başarılı bir şekilde yapan Selena Gomez, 208 milyon takipçi sayısıyla hak ettiği değeri görüyor diyebiliriz.

5 – Kylie Jenner (214 Milyon Takipçi)

Kim Kardashian ile birlikte listemizdeki en büyük sosyal medya fenomeni olan Kylie Jenner, 214 milyon takipçiye sahiptir. Her attığı gönderinin milyonlarca beğeni alması sebebiyle Jenner’ın birçok gönderisi en çok beğeni alan Instagram gönderileri arasında yer almaktadır.

Kylie Jenner

4 – Dwayne Johnson (216 Milyon Takipçi) 

WWE güreşçiliğinden sonra oyunculuk yapmaya başlayan ve yer aldığı yüksek bütçeli aksiyon filmleri sayesinde büyük hayran kitlesine ulaşan Dwayne “The Rock” Johnson, 216 milyon takipçisi ile listemizin dördüncü sırasında yer almaktadır. 

Dwayne Johnson

3 – Ariana Grande (220 Milyon Takipçi)

Son yılların hem sesi hem de güzelliğiyle parlayan şarkıcısı olan Ariana Grande, Instagram’da bulunan 220 milyon takipçisiyle listemizin 3. sırasında yer alıyor.

Ariana Grande

2 – Cristiano Ronaldo (260 Milyon Takipçi)

Listemizin ikinci sırasında hem Instagram’da en fazla takipçiye sahip olan bireysel hesap hem de Instagram’da en çok takipçiye sahip olan futbolcu rekorlarını elinde tutan Cristiano Ronaldo yer alıyor. En yakın rakibiyle arasında 40 milyon takipçi bulunması sebebiyle Ronaldo’nun bu unvanı kolay kolay bırakmayacağını söyleyebiliriz. 

Cristiano Ronaldo

1 – Instagram (385 Milyon Takipçi)

Listenin birinci sırasında Instagram’ın kendi resmi hesabı yer alıyor. En fazla takipçiye sahip olan kurumsal hesap olmasının yanı sıra ilk 10 içinde yer alan tek kurumsal hesap olarak karşımıza çıkan Instagram’ın 385 milyon takipçisi bulunmaktadır. 

instagram

 

Youtube Kanalımıza Abone Olun : https://www.youtube.com/cipies