Instagram Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

Instagram takipçi arttırma yolları
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Instagram takipçi arttırma yolları Instagram ’da yeni hesap açan ve içerik oluşturan kişilerin araştırdığı zorlu bir süreç olarak görülmektedir. Özellikle marka Instagram hesapları yeni müşterilere ulaşmak için yoğun bir takipçi arttırma sürecine girmektedir. Zor bir süreç olarak görülse de aslında fotoğraf ve video içerikleri üretip paylaştığınız sosyal medya platformu Instagram üzerinde takipçi arttırma yöntemleri ile kısa sürede yeni takipçiler kazanmanız mümkün olmaktadır.

Instagram takipçi arttırma yolları, Instagram sadece takipçilerinizin sayısını arttırmanız ile kullanabileceğiniz bir sosyal mecra değildir. Doğru adımlarla hem takipçi sayılarınızı arttırmalı hem de daha fazla kullanıcıya ulaşan içeriklerinize beğeni ve yorum alarak etkileşim oranınızı da arttırmalısınız. Doğru takipçi eşittir artan etkileşim oranı demektir.

Kolay Adımlarla Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram takipçi arttırma için sadece doğru adımları atmanız yeterlidir. Bunun için şu yolları kullanmanız yeterli olacaktır;

Hashtag Kullanımı:

Bir marka hesabı ya da kişisel hesap ne olursa olsun doğal bir şekilde takipçi arttırma için paylaşımlarınızda en doğru Hashtag kullanımına dikkat etmelisiniz. Yüklenen tüm içerikler için popüler ve gündem olan hashtagleri seçmeye özen göstermelisiniz.

İlgili içerikleri beğenme:

Kendi içerikleriniz ile alakalı diğer Instagram hesaplarını da beğenmelisiniz. Yapılan bir araştırmaya göre her 100 fotoğraf ve video içeriği beğenme size 6,1 oranında doğal takipçi kazandırarak geri dönmektedir

Yarışmalar:

Eğer bir marka hesabınız bulunuyorsa Instagram takipçilerinizi arttırma için ufak hediyeler vererek doğal takipçi kazanmanız mümkündür. Ancak bu yarışmalarda örneğin en az 3 kişi ekle, sayfanın paylaşımlarını beğen, yorum yap gibi koşullar sunmalısınız.

Yorumlar:

İnsanların paylaşımları altına fotoğraf ile ilgili yorumlar yazarak bu konularda ilgili olduğunuzu göstermeniz onların da sizi takip etmesini sağlayacaktır.

Diğer hesaplar:

Günümüzde insanlar birden fazla sosyal medya platformunu aktif olarak kullanmaktadır. Sizlerde diğer sosyal medya hesaplarında Instagram hesabınızın reklamını yapabilirsiniz. İnsanları sizin Instagram hesabınızı takip etmeleri için teşvik edecek bir mesaj kullanmanız önemlidir.

Temizlik:

Sosyal medya platformlarında popüler olma, fazla takipçi kazanmanın en doğal yollarından biri gereksiz paylaşımlar yapmamak, daha önce yaptıklarınızı da temizleyerek daha profesyonel bir hesap görünümü vermenizden de geçecektir. İyi ve güçlü bir profil takipçi sayınız konusunda artışlara neden olmaktadır.

Zamanlama:

Yapılan araştırmalara göre insanlar en fazla 02.00 ila 17.00 saatleri arasında yapılan paylaşımlar daha fazla etkileşim almaktadır. Bu saatler arasında yapılan paylaşımlar ile keşfete düşme şansınız da artmaktadır. Instagram keşfete yer almak sizlere kolay takipçi kazandıran bir yer olduğu ise açıktır.

Eğer doğal olarak değil de Instagram takipçilerinizi arttırma için belli bir bütçe ayırma şansınız varsa kısa sürede oldukça fazla kullanıcıya ulaşmanız mümkündür. Instagram üzerinde reklam vererek hesabınızı tanıtabilirsiniz.

Soru Sorma:

Paylaşım yaptığınız fotoğraf ve videolar üzerinde sorular sorarak hesabınızda bulunan kullanıcıların yorum yapmasını ya da onların da kendi arkadaşlarını eklemesini sağlayarak takipçi kazanabilirsiniz.

Pazar günü:

Instagram’ in en aktif olduğu gün kesinlikle pazardır. Bugün içerisinde yaptığınız paylaşımlarla daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Normal günlerden daha fazla içerik paylaşma, bu içerikler üzerinde yorum ve beğeni arttıracak sözler, sorular yazmanız kat ve kat takipçi kazandıracaktır.

Kararlı olmak:

Instagram üzerinde neden bulunduğunuzu sürekli kendinize hatırlatmanızda fayda vardır. Paylaşımlarınızı düzenli ve istikrarlı yapmanız insanların gözünden kaçmayacaktır. İçeriklerinizin beğenme oranlarını dikkate alarak içerik üretmelerinizi o yolda arttırmaya çalışmalısınız.

Harekete geçin:

Paylaştığınız video ve fotoğraflarda insanların neler düşündüklerini de sorabilirsiniz. İnsanların size yorum yapması için onları harekete geçirecek ifadeler kullanmaya özen gösterin.

Paylaşım sıklığını arttırma:

Yapılan bir araştırmaya göre profilinizde sık bir şekilde içerik paylaşma etkileşim oranınızı arttırmaktadır. Ancak bu paylaşımlar birbiri ile alakalı ve hedef kitlenize uygun olmalıdır.

Öneriler:

Instagram’ in size önerdiği kişileri takibe almanızda çok önemlidir. Takip ettiğiniz her 3 Instagram hesabından 2’si sizi geri takip edecektir.

Lokasyon belirleme:

Tüm içerikleriniz için lokasyon eklemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Instagram Takipçi Arttırma Diğer Yöntemler Nelerdir?

Instagram takipçi arttırma yolları, Instagram üzerinde pek çok takipçi arttırma yöntemi vardır. Bunlardan biri de takipçi satın alma olmaktadır. Kimi hesaplar uzun bir süre takipçi kazanmakla uğraşmak istememektedir. Bundan dolayı güvenilir bir şekilde takipçi kazanmak için takipçi satın alma paketlerinden yararlanılmaktadır. Bu paketler bütçelere uygun olarak hazırlanmakta ve içerisinde gerçek Türk ve Yabancı Instagram hesapları, erkek ya da kadın hesaplar, bot hesaplar gibi farklı türlerde olmaktadır. Takipçi satın almalar ile kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaşmakta mümkündür.

Youtube Kanalımıza Abone Olun: https://www.youtube.com/cipies