Günlük Hayatı Kolaylaştıran En Önemli 5 Mobil Uygulama

Mobil Uygulama
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Günümüzde teknoloji çok geliştiğinden dolayı yaşam şekli de değişmiş bununla birlikte birçok alanda mobil uygulamalar geliştirilmiştir. İnsanlar işlerinin birçoğunu internetten yapmaktadırlar. Örneğin dışarıya çıkarak alışveriş yapmaktansa internetten alışveriş yapmayı tercih etmektedirler. Bu değişimler sonucunda da ihtiyaçları karşılayan birçok mobil uygulama ortaya çıkmıştır.

İnsanlar günlerinin büyük bir kısmını telefonlarında geçirdikleri için mobil uygulamalar kullanışlı olmuştur. Bu mobil uygulamaların bazıları günlük hayatı oldukça kolay bir hale getirmiştir. Bu uygulamalar sayesinde insanlar hem işlerini kolay ve hızlı bir şekilde halledebilmektedirler hem de kafa dağıtabilmektedirler.

Günlük Hayatta İşe Yarayan 5 Mobil Uygulama

Hayat Kolaylaştıran Mobil Uygulama

Hayat Kolaylaştıran Mobil Uygulama

Günlük hayatta işleri kolaylaştırmak adına yazılımcılar birçok alanda mobil uygulamalar ortaya çıkarmışlardır. Bu uygulamaların en fazla yaygın olanları ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

Evernot

Özellikle yoğun iş hayatına sahip olanlar için günlük hayatlarına oldukça kolaylaştıran bir uygulamadır. Klasik bir ajandaya işlerini ve yapılacaklarını yazmaktansa her an elimizin altında olan telefonlara yazmak daha kolay ve hızlı olmaktadır. Evernot not üzerine bir uygulamadır. Önemli olayları ya da notları hatırlamak için hatırlatma seçeneği de bulunan Evernote son derece kullanışlı bir mobil uygulamadır. Tüm hatırlatma notlarını saklayarak bu notlara ister bilgisayardan isterse de telefonlardan ulaşılabilmesini mümkün kılmıştır. Aynı zamanda notları ses, görüntü ya da video şeklinde de kaydetmek mümkündür.

Bundle

İnsanlar haberleri okumak ve öğrenmek için artık gazete almamaktadır. Fakat aynı zamanda olan biten tüm haberleri de kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmek de isterler. Bunun için geliştirilen Bundle uygulaması bir haber uygulamasıdır. İlk başta yapılan tercihlere göre haberler bildirim olarak telefonlara gelmektedir. Bu şekilde haber okumak için birden fazla siteye girmeye gerek duyulmamaktadır. Aynı zamanda yaşanan sıcak gelişmelerde anlık olarak telefona bildirim olarak gelmektedir.

Trafi

Trafi uygulaması istenen şehirdeki yolları en kısa ve kolay bir şekilde gidilebilen yolları gösteren bir mobil uygulama olarak geliştirilmiştir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için son derece hayat kolaylaştıran bir mobil uygulamalar arasındadır. Trafi uygulaması gerçek zamanlı sonuçları göstererek istenilen yere ulaşmayı sağlamaktadır.

Meditasyonapp

Günlük hayatta iş, okul veya birçok faktör stresli olmaya neden olur. Stresi azaltmak ve anda kalabilmek için Meditasyon app uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama ilk Türkçe meditasyon mobil uygulamasıdır. Uygulamanın içerisinde bulunan birçok farklı kategorileri deneyimleyerek günlük hayatın koşuşturmasından uzaklaşılabilir.

Günlük Egzersizler

Hareketsizlik hem sağlık sorunlarına hem de fazla kilo alımına sebep olmaktadır. Çoğu kişi spor salonlarına gitme vaktini bulamamaktadır. Spor salonlarına gitmektense evde yapılabilecek her seviyeden olan günlük egzersizlerin olduğu mobil uygulama oldukça kullanışlıdır. Sertifikalı antrenörler eşliğinde yapılacak egzersizler ile hem form tutabilir hem de enerjik hissedilebilmektedir. İstenilen seviyeye ve zamana göre farklı kas gruplarına yönelik çok sayıda egzersiz programı bulunmaktadır. Günlük egzersizler mobil uygulamalar içerisinde günlük hayatta çok fazla işe yarayan bir uygulamadır.