Google Chrome, Windows 7 Desteğini Revize Etti

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Google daha önce Windows 7’deki tarayıcı Chrome desteğini önümüzdeki yıl yaz aylarına kadar uzatacağını duyurmuştu. Ancak şirket, desteği en az altı ay daha fazla uzatmaya karar verdi. Bu desteğin duyurulması, kuruluşların güncel Windows 10 yazılımına güncellenme konusunda endişelenmeden pandeminin neden olduğu sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olacak.

Google, her büyüklükteki kuruluşun iş ve teknoloji kararları vermede zorluklarla karşı karşıya olduğunu iddia etti. Pek çok BT projesinin salgın sırasında arka planda kalması gerekebileceğini düşünen Google, popüler tarayıcının desteğinin çok daha sonraki bir tarihe kadar devam etmesine izin vermeye karar verdi.

Chrome, Windows 7 desteğini en az 15 Ocak 2022’ye kadar uzatıyor. Bu, kullanıcılara daha önce duyurulmuş olan 15 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli 6 aylık bir uzatmayı daha ifade ediyor. Şirket, kurumsal müşterilerinin koşullarını değerlendirmeye devam edeceğini iddia ediyor. Gelecekte herhangi bir ek değişiklik olursa, bunu müşterileri ile paylaşacaklar.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Google, “Windows 10’a geçiş, birçok kuruluşun yıl için yol haritasının bir parçasıydı. Ancak BT ekipleri için yeni öncelikler ortaya çıktıkça, kuruluşların % 21’inin hala Windows 10.1’e geçiş sürecinde olduğunu duyduk. Bu destek uzantısı ile, yükseltmeleri devam eden kuruluşlar, kullanıcılarının Windows’ta kalacağından emin olabilirler. İşletmeler, Chrome’un güvenlik ve üretkenlik avantajlarından yararlanmaya devam edecekler. BT ekipleri ayrıca, bulut yönetimine sürekli yatırımımız, kurumsal güvenlik yeteneklerimiz ve işletim sistemi sürümlerinde daha geniş ekosistemle daha yakından entegre etme planlarımız dahil olmak üzere Chrome’un mevcut kurumsal yeteneklerinden ve gelecekteki yol haritasından yararlanabilir. ” dedi.

Son zamanlarda Chrome, tarayıcıda bazı büyük güncellemeler de yaptı. Şirkete göre yükseltme, son birkaç yıldan beri performans açısından en büyük güncellemelerden biriydi. Google ayrıca Chrome’a ​​Tab arama, yeni bir sekme sayfası ve çok daha fazlası gibi bazı özellikler de ekleyeceğini duyurdu. Google’a göre performans yükseltmeleri hemen kullanıma sunulurken, yeni özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak. Google’ın yaptığı bu açıklamalara karşılık rakip tarayıcıların nasil aksiyon alacağı ise son derece merak ediliyor.