Google Asistan, Sizin İçin Sinema Bileti Ayırtabilir!

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Bu hafta itibariyle, ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar, sinema biletlerini kolayca rezerve etmek ve satın almak için Google Asistan’ı kullanabilir. Bu, Google Duplex teknolojisi ile mümkün kılınmıştır. Henüz Türkiye’de bu özellik kullanıma açılmış olmasa da yakında kullanıma açılacağı belirtiliyor. Pandemi dönemini atlatmamızdan itibaren sıkça kullanacağımız kesin! ☺

Günlük hayatta yardımcı olarak Google Asistan

Google yardımcısı Asistan, aynı meslektaşı Apple Siri gibi günlük yaşamı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Google Asistan’ın önceki yetkinlikleri, örneğin bir restoran için rezervasyon yapmak gibi özellikleri içeriyordu. Google Asistan için sürekli yeni işlevler geliştiriyor ve bu özellik bu hafta tanıtılan bir yeni işlev. Google Asistan artık sizin için sinema bileti ayırtabiliyor! Bunu yapmak için, online bilet satın almayı mümkün kılan sinema salonlarının internet sitesini inceleyip sizi hemen satın al butonuna yönlendiriyor. Pek avantajlı gibi gözükmese de, yoğun günlük işlerin arasında sinema izlemek aklınıza geldiğinde oldukça kullanışlı oluyor.

Google Duplex web sitelerinde gezinebiliyor!

Bu işlev, Google’ın Duplex işleviyle birlikte çalışıyor. Duplex, insan sesini taklit eden ve restoran rezervasyonları yapabilen Duplex Call Bot ile genel halk tarafından tanındı. Bu, yeni teknoloji tam olarak sinemaları aramıyor, ancak satın alma işlemi tamamlanana kadar kullanıcıyı İnternet üzerinden yönlendiriyor. Google Asistan, istenen filmi seçer ve ödeme bilgilerini otomatik olarak doldurur. Böylelikle gerekli işleri yerine getirir ve kullanıcıyı gereksiz tıklamalardan kurtarır. Sorunlar veya belirsizlikler olması durumunda da, kullanıcı müdahale edebilir. Örneğin, özel bir koltuk isteğiniz varsa, Google Asistan kullanıcıdan tavsiye ister.

Sinema biletleri şu anda yalnızca İngiltere ve ABD’de Google Asistan ile satın alınabilir

Sıkı sinema bağımlıların, genellikle bir uygulamayı indirdikleri ve veriler genellikle zaten kaydedildiği için Google Asistan’ı kullanma olasılığı düşüktür. Bu özellik, spontane sinemaseverler için bir zenginlik olabilir. Ne kadar İngilizce dışında farklı diller için henüz geliştirilmemiş olsa da, bu özelliğin yakında İngilizce dışındaki dillerde de kullanılacağı belirtiliyor. Türkiye’ye ne zaman kullanıma açılacağını ise hep beraber göreceğiz.