Geleceği olan kripto paralar hangileri olarak yer alıyor?

Geleceği olan kripto paralar
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Bu konuda siz değerli kullanıcılarımız için geleceği olan kripto paralar ve bu paraların detaylarından bahsetmek istiyoruz.

Kripto paralar artık para piyasalarının yeni oyuncuları konumuna geldi. Devrimsel bir nitelik taşıyan Blockchain teknolojisi ile yatırım ve ödeme aracı olarak geleceğin anahtarını elinde bulunduran kripto para, yatırımcıların birikimlerini hızlı bir şekilde katlamasını kolay hale getirmeye devam ediyor. Bitcoin başta olmak üzere çoğu dijital paradan yüksek verim alınabiliyor. Bazı kriptolar ise fazla bilinmemesine rağmen büyük potansiyel taşıyor. Bizler de yazımızın devamında gelecek vaat eden en potansiyelli 20 kripto paradan bahsedeceğiz.

Bitcoin (BTC)

Dijital para dünyasının lideri şüphesiz Bitcoin. Birçok analiste göre Bitcoin’in değer kazanım artışı hız kesmeden devam edecek. Önümüzdeki üç yıl içinde Bitcoin’in değerinin 300 bin dolar olacağını savunan analistlerin sayısı bir hayli fazla. Bu nedenle kripto para yatırımı yaparken portföyde BTC bulundurmak mantıklı olacaktır.

Ethereum (ETH)

Geleceği olan kripto paralar arasında Ethereum da yer alıyor. Kripto para piyasalarında BTC haricinde her varlığa “alt coin” adı verilmektedir. Ancak Ethereum’u artık bir alt coin olarak tanımlamak doğru olmayabilir. Çünkü Ethereum sahip olduğu işlem hacmi, geliştirilmeye devam eden teknolojisi ve piyasadaki güçlü pozisyonuyla Bitcoin’in tahtına aday. Bu senaryo belki hiç gerçekleşmeyebilir; yine de Ethereum’un önümüzdeki dönemde ciddi bir atılım içerisine gireceği düşünülüyor.

Dogecoin (DOGE)

Tarihler 28 Şubat 2021’i gösterdiğinde, kripto para dünyasında şaşkınlık verici bir olay yaşandı. Bir şaka coin’i olarak ortaya çıkarılan DOGE, bir gün içinde %800 değer artışı yaşadı! Sosyal medyada Dogecoin’in trendler arasına sokulması, Elon Musk’ın DOGE’yi öne çıkaran paylaşımları gibi hareketler Dogecoin’in büyük sıçramasına katkı sağladı. DOGE için ilk hedef 10 cent. Sonrasında DOGE’nin 1 dolar bandını görebileceğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

Litecoin (LTC)

Gelecek vaat eden kripto paralar arasında Litecoin de yer alıyor. LTC temel olarak BTC ile aynı çalışma prensibine sahip. En büyük farkı ise Bitcoin’e kıyasla daha hızlı blok yaratabilmesidir. Litecoin’in bu yönü geliştirilebilirse, gelecek dönemde önemli bir pozisyona gelebilir.

Cardano (ADA)

Cardano, akıllı sözleşmeler için açık kaynak kodlu bir dijital para birimidir. Analistlere göre Cardano yakın bir süre içinde 1 doları test edecek. Daha sonrasında 3,5 dolara uzanan bir yolculuğu olacak.

Cosmos (ATOM)

Cosmos, birbirinden bağımsız blok zincirlerini birbirine bağlama görevi üstlenen bir sistemdir. ATOM ise Cosmos sisteminin kendi dijital para birimidir. Arkasında güçlü bir fon desteği bulunması ATOM’a olan güveni artıran unsurlar arasındadır. 2018 yılında 2 dolardan işlem görürken, 2021 yılının ilk çeyreğinde 12 dolar bandında seyretmektedir.

Stellar (XLM)

İlerleyen dönemlerde değerlenmesi muhtemel alt coinler arasında Stellar yer alıyor. 2020 yılı başında 5 cent değere sahipken, 2021 yılında değeri 37 cent bandını görmüş durumda. Analistlerin ilk beklentisi 1 dolar. Eğer 1 Dolar çizgisini koruyabilirse Stellar’ın kripto geleceğinde önemli bir yeri olabilir.

Nano (NANO)

Nano, kripto paralardaki verimsizlikleri azaltmayı amaçlayan bir dijital paradır. Uzun bir süre 1 dolar çizgisini kovalamış, çizgiyi geçtiğinde ise 3,6 dolar bandına kadar ilerlemiştir. Analistlerin görüşü ise Nano Coin’in 7 Dolar bandına yaklaşabileceği yönündedir.

Binance Coin (BNB)

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasındadır. Binance kendi dijital para birimini oluşturmuş ve borsalarda işlem yapılmasına olanak tanımıştır. 2020 başında 15 dolar değerindeki BNB, 2021 yılının şubat ayında 72 doları gördü. Binance kendi kullanıcılarını BNB almaya teşvik ettiği için değeri yakın bir zamanda 100 doları bulabilir. Binance borsasında BNB alan yatırımcılar takas işlemlerinde daha az komisyon ödüyor.

Geleceği olan kripto paralar

Ardor (ARDR)

Ardor, kurum ve kuruluşlara blok zinciri hizmeti sağlamayı hedefleyen bir platformdur. Platformun dijital para birimi ARDR’dir. Gelecek vaat eden alt coinler arasında gösterilen ARDR sürekli geliştirilmeye devam ediliyor. 0,11 dolardan işlem görürken, değerinin yakın bir zamanda 0,30 dolar olabileceğini düşünülüyor.

Tron (TRX)

Kripto para dünyasına ilk girdiğinde büyük beklentilere konu olan TRX, ilerleyen zamanda istenen noktaya gelememişti. Ancak 2021 yılı TRX için iyi geçiyor. Analistlerin beklentisi Tron Coin’in 0,10 dolar seviyesine gelebileceği yönünde. Eğer bu beklenti gerçekleşirse TRX kendi potansiyelini ortaya koyabilir.

0x (ZRX)

ZRX, Ethereum platformunu kullanan bir alt coindir. 2020 yılında 0,35 dolarlık bir çizgide ilerken, 2021 yılı ile birlikte değerini katlamayı başarmıştır. 1,5 dolardan işlem gören ZRX’in geleceği parlak gözüküyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot, Blockchain teknolojisi içinde önemli bir yere sahip. Polkadot sayesinde birden fazla blok zinciri tek bir birleşik ağa bağlanabiliyor. Sistemi geliştirilmeye devam ettiği için borsadaki değeri de artış gösteriyor. 2020 yılında DOT’un değeri 4 dolar seviyesindeydi. 2021 yılında ise 20 doları geçerek yatırımcısına beş katı kazandırdı. Bu yükselişin devam edebileceği öngörülüyor.

ChainLink (LINK)

Gelecek vaat eden alt coinler arasında bulunan ChainLink, kısa sürede yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. 2020 yılına 5 dolarlık değerle giriş yaparken, 2021 yılında 25 dolar seviyelerini test etti. Analistlerin görüşüne göre LINK’ın birim fiyatı 50 dolara yaklaşabilir.

Alpha Finance Lab (ALPHA)

İşlem hacmi günden güne büyüyen ALPHA, 2021 yılı ve sonrasında en fazla değerlenecek alt coinler arasında gösteriliyor. Henüz bir yıl dolmadan 0,05 dolardan 2,5 dolara hızlı bir yükseliş yaşaması yatırımcılarını heyecanlandırıyor.

Litentry (LIT)

Geleceği olan kripto paralar arasında yer alan Litentry hakkında bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Litentry, kimlik ve kullanıcı veri toplama altyapısı olarak hizmet sağlamaktadır. Ayrıca Binance borsasının Launchpool projesidir. Yakın bir zamanda 9,5 dolar seviyesini test ederken, ilerleyen dönemde sürpriz yükselişlere konu olabilecek bir potansiyel taşımaktadır.

Ripple (XRP)

Ripple, uluslararası para aktarımını sağlayan bir blok zinciridir. Dünyada ve ülkemizde birçok bankayla anlaşmaları bulunmaktadır. Ripple birçok analist tarafından gelecek vaat eden kripto paralar arasında gösterilmekteydi. Ancak yakın bir zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) radarına yakalandı ve dava açıldı. Buna rağmen değer artışı yaşamaya devam etmesi yatırımcılarını memnun etti. Davanın sonucuna göre Ripple’ın geleceği berraklaşacak.

Trust Wallet Token (TWT)

TWT, Binance’in 2018’de satın alarak bünyesine kattığı Trust Wallet şirketinin kripto para birimidir. Binance borsasına 0,28 dolar bandından giriş yapan TWT, 2021 yılında değerini ikiye katlayarak 0,56 dolar seviyelerini test etmektedir.

Dock (DOCK)

Dock, doğrulanabilir kimlik bilgisi paylaşma ağı platformudur. 2020 yılında 0,02 dolar değerinde seyrederken, 2021 yılında 0,03 doların üstüne çıkmayı başarmıştır. Kripto analistlere göre Dock’un geleceği parlak.

Akropolis (AKRO)

Akropolis bir ödüllendirme tokenidir. Çeşitli ödemelerde de kullanılmaktadır. Binance borsasına 0,09 dolarlık değerle girmiştir. 2021 yılında değerini katlayarak 0,070 dolar seviyesini test etmiştir. AKRO geliştirilebilir bir sisteme sahiptir. Bu nedenle gelecek vaat eden alt coinler arasında öne çıkmaktadır.