En iyi ücretsiz Windows 10 hızlandıran yazılımlar?

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Windows 10

En iyi ücretsiz Windows 10 hızlandıran yazılımlar ?. Bilgisayarınızı ne kadar düzenli kullansanız da bir süre sonra yavaşlar. Her Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayar aynı sorunu yaşar. Eğer sizde bu sorunu yaşıyorsanız ücretsiz Windows 10 hızlandırma yazılımları arasından size en uygun olanını seçebilir ve kullanabilirsiniz.

Bu yazılımların tamamı ücretsizdir. Ancak gelişmiş özelliklere sahip olan “premium” ve “pro” gibi sürümleri ücret karşılığında satılmaktadır. Yine de bu yazılımların ücretsiz temel sürümleri sıradan bir kullanıcı için son derece yeterlidir.

Windows 10 işletim sistemine sahip olan cihazda birçok donanım çeşitliliği olduğundan uyumluluk sorunu yaşanır. Bu da sistemin zamanla yavaşlamasına ve kararsızlaşmasına sebep olur. İşletim sistemi tam anlamıyla kararlı bir şekilde çalışamaz duruma gelir.

Sonuç olarak Windows kullanıcıları bir süre sonra bilgisayarlarının gözle görülür derecede yavaş bir şekilde çalıştığını fark eder. Windows 10 hızlandırma yazılımları sayesinde bilgisayarınızın daha kararlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Windows 10 iyileştirmeleri sayesinde cihazınızda gözle görülür bir performans artışı yakalayabilirsiniz.

Windows 10 hızlandıran yazılımlar gerekli midir ?

Bu yazılımlar gerçekten de bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Ancak hemen hemen her Windows hızlandırma yazılımı aynı işlemleri gerçekleştirir. Üstelik tüm bu işlemleri herhangi bir üçüncü taraf yazılım kullanmadan sizde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak manuel bir şekilde bu işlemleri yapmak sizin için zahmetli olabilir. Çünkü tüm bu işlemler belirli zamanlarda tekrarlanmalıdır.

En iyi ücretsiz Windows 10 hızlandıran yazılımlar?. Bu konuda hızlandırma yazılımları kolaylık sağlar. Tek bir tıklamayla yada aynı pencere içerisinde birkaç tıklamayla tüm bu işlemleri tamamlar.
Sonuç olarak ücretsiz Windows hızlandıran yazılımlar arasında istediğiniz bir yazılımı kurmanızı ve kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak bilgisayarınızın RAM belleği 4 GB kapasitesinden daha aşağı bir orandaysa CCleaner yazılımını kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer yazılımlar, bilgisayarınızda daha fazla RAM belleği kullanımına sebebiyet verecektir. Ancak CCleaner, bu yazılımlar arasında en düşük kaynak kullanımına sebep olan ve cihazınızı hızlandıran basit ama pratik bir yazılımdır.

CClenaer

Binlerce bilgisayarda kurulu olan oldukça hafif ve pratik bir yazılımdır. CCleaner yazılım Windows hızlandırma yazılımları arasında en iyi olanlardan biridir. Gereksiz dosyaları, önbelleği temizler. Tarayıcıların sebep olduğu tüm olumsuz durumları ortadan kaldırır. Aynı zamanda işletim sisteminizin kayıt defterini onarır. Boş dizini temizler. Cihazınızda kurulu olan yazılımların kaldırılmasını sağlar.
Ücretsiz sürümü tüm bu özellikleri sağlar. Aynı zamanda ücretsiz sürümünün herhangi bir süre kısıtlaması da bulunmamaktadır. Daha gelişmiş özelliklere sahip olmak için yazılımın profesyonel sürümünü satın alabilirsiniz.

Advanced System Care

Oldukça popüler olan ve Windows işletim sistemini hızlandırmayı sağlayan bir yazılımdır. Advandes System Care yazılımının kısa adı ASC olarak bilinmektedir. Bu yazılım sayesinde bilgisayarınızdaki gereksiz çöp dosyaların hepsini bulabilir ve silebilirsiniz. Windows başlangıcını en iyi duruma getirebilirsiniz. Kayıt defterini düzeltebilirsiniz. İnternet sorunlarını giderebilir ve disk sorunlarının analiz edilip düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. İşletim sistemini kontrol edip herhangi bir güncellemenin eksik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Advanced System Care yazılımının da ücretsiz ve ücretli sürümü bulunmaktadır. Yukarıdakiler dışında daha gelişmiş özelliklere sahip olmak isterseniz yazılımın profesyonel sürümünü satın almalısınız.
Bu yazılımın ek olarak “Alet Çantası” bölümünde işinize yarayacak pratik fonksiyonlar bulunmaktadır. Bu fonksiyonlar sayesinde bilgisayarınızın daha kararlı bir performans sergilemesini sağlayabilirsiniz.

AVG TuneUp

Windows bilgisayarınızı daha hızlı bir şekilde kullanmak için yükleyebileceğiniz yazılımlardan bir diğeri de AVG TuneUp yazılımıdır. Normalde AVG, güvenlik yazılımları geliştiren bir markadır. Ancak TuneUp, güvenlikten çok bilgisayarınız için bir bakım aracı yazılımıdır. Tek bir tıklamayla bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları bulur. Sonrasında cihazınızın yavaş çalışmasına sebep olan tüm problemleri analiz eder ve çözer.
Cihazınızda etkin durumda olan ve kaynak kullanımına sebep olan yazılım ve uygulamaları listeler. Bu yazılım ve uygulamalardan ihtiyacınız olmayanı devre dışı bırakarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Wise Care 365

CCleaner veya Advanced System Care kadar popüler olmayan bir yazılım olsa da Windows işletim sistemine sahip olan bir bilgisayarı hızlandırma konusunda oldukça etkili ve güçlü olan yazılımlardan biridir. Cihazınızı tarayarak var olan sorunları hepsini tespit eder ve tüm bu sorunları giderir. Gereksiz dosyaların silinmesi, geçersiz kayıt defteri girdilerinin silinmesi, internet geçmişi ve tarayıcı önbelleği tek bir tıklamayla silinir. Ek olarak Windows başlangıcını en iyi duruma getirilir, kayıt defterinin yedeği alınabilir ve sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz.