Davetiyeyle Girilebilen Uygulama: Clubhouse Nedir?

Davetiyeyle Girilebilen Uygulama
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Son zamanların popüler uygulamaları arasında yer alan davetiyeyle girilebilen uygulama Clubhouse nedir? Nasıl kullanılır? Clubhouse, diğer sosyal medya mecralarından farklı olarak fotoğraf ve video yüklemelerinin yapılmadığı bir platformdur. Bu noktada diğer uygulamalardan kendini ayrı kılan Clubhouse, sahip olduğu sesli iletişim sayesinde geleceğin sosyal medya platformu olarak adlandırılmaktadır.

Bu kanının doğruluğu ise merak konusu. Ses içeriği ve konuşma odalarıyla sosyal medya mecrasına yeni bir soluk getiren uygulama, birçok kişiyi davetiye sistemiyle bünyesine katmaya devam etmektedir. Uygulama üzerinden fenomenler ya da diğer kişiler bir grup oluşturarak bir konu hakkındaki bilgilerini paylaşmakta ve dinlenilmesini sağlamaktadır.

Kişilerin mevcut olan sosyal medya uygulamalarını bırakıp yeni bir platforma adapte olması da oldukça zor bir süreç. Fakat Elon Musk’ın uygulamaya dahil oluşu bu durumu bir nebze olsun kolaylaştırmış durumda. Geçtiğimiz günlerde Clubhouse uygulaması üzerinden yayın açarak dikkatleri üzerine toplayan Musk, Android kullanıcılarının da uygulamayı merak etmesine neden olmuştu.

Fakat uygulamanın Android sistemleri için henüz geliştirilmemiş olduğu bilgisi o sıralarda fazla bilinmemekteydi. Nitekim bu olay üzerine binlerce Android kullanıcısı Store üzerinden sahte uygulamayı indirmişti.

Davetiyeyle girilebilen uygulama Clubhouse Nedir?

Clubhouse nedir? Birçok kişinin alternatif sosyal medya arayışı içerisine girdiği dönemde Elon Musk’ın yaptığı yayın üzerine bir sosyal medya uygulaması daha gündeme geldi. Uygulamanın iddia edildiği kadar büyük bir ilgiyle takip edileceği ise merak konusu oldu. Sadece sesli olarak gruplar halinde paylaşımlara izin veren Clubhouse uygulaması, sohbet niteliğinde ve bilgi paylaşımında kullanılabilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Yıllar boyu oldukça aktif olarak kullanılan ve neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan Instagram ve Facebook gibi uygulamalara nazaran fotoğraf ve video paylaşımı uygulama içerisinde bulunmamaktadır. Buna ek olarak uygulamaya üye olma işleminden sonra aktif hale getirebilmek için bir IOS kullanıcısı tarafından davet almanız gerekmektedir. Uygulamanın henüz Android cihazlar tarafından kullanılamıyor oluşu, IOS cihazlar arasında davetiye sistemini oluşturmuştur. Fakat ilerleyen zamanlarda Clubhouse uygulamasının Android cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

Clubhouse Davetiye Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Son zamanlarda gündeme gelen Clubhouse uygulaması, diğer sosyal medya uygulamalarının aksine davetiye sistemiyle çalışan bir platformdur. Uygulamaya kayıt olmak isteyen bir Clubhouse üyeliği oluştursa dahi, davetiye almalarının sonucunda uygulamada aktif olarak bulunabilmekte. Uygulamaya ait davet kodunu, uygulamayı kullanan herhangi bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz. Kişilerden size gelen SMS’le birlikte Clubhouse üyeliğiniz aktif hale gelmekte ve sohbet odalarına dahil olabilmektesiniz. Peki, Clubhouse davetiye sistemi zorunlu mu? Başka bir şekilde kullanılabilir mi?

Clubhouse uygulamasını kullanmak için davetiye olması gerektiği vurgulansa da alternatif yollardan da bahsedilmekte. Fakat bu alternatif yolların işe yarayıp yaramadığı tam olarak bilinmiyor. Clubhouse üyeliğini sosyal medya platformlarında yer alan kodlar ile de gerçekleştirilebileceği söylenmekte. Yazılı olarak edinebileceğiniz üyeliğiniz dışında her kişiye iki davet etme hakkı verilen davetiye yoluyla uygulamayı kullanabilirsiniz.

Clubhouse platformuna üye olmak ve üyeliğinizi aktif hale getirmek için son zamanlarda gündeme gelen bir yol daha bulunmakta. Uygulamanın dünya genelinde yoğun ilgi görmesinin ardından uygulama davetlerinin çeşitli sitelerde satışa sunulduğu duyuruldu. Birçok sitede çeşitli fiyatlara satılan Clubhouse davetiyeleri, kişilerin uygulamaya dahil olmasına yardımcı oluyor. Fakat bu konuda güvenilir kişilerle iletişim içerisinde olmak ve ürün satın almak en doğrusu olacaktır.

Davetiyeyle Girilebilen Uygulama

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan ve davetiyeyle girilebilen uygulama olan Clubhouse uygulaması, genel olarak sohbet odalarından ve sesli iletişimden meydana gelmektedir. Sohbet odalarında temelde konuşmacılar ve dinleyiciler olarak iki farklı kullanıcı bulunmaktadır. Ayrıca sohbet odalarını yöneten kişilerin seçimi sonrasında izin verdiği kişiler de sohbete dinleyici olmak yerine konuşmacı olarak katılabilmektedir. Birçok uygulamada yer aldığı gibi Clubhouse uygulamasına giriş anınızda ilginiz dahilindeki kategorileri seçebiliyorsunuz.

İlgi alanınızı seçtikten sonra isterseniz odalara dinleyici olarak katılabilir isterseniz de sohbet odası oluşturarak yönetici olarak bulunabilirsiniz. En fazla iki davet hakkınızın bulunduğu uygulama içerisinde sohbet odanıza katılan kişileri konuşmacı olarak seçebilir ve sohbetin konusunu da belirleyebilirsiniz. Bu konu cilt bakımı olduğu gibi futbol konusu da olabilir. Yararları konular üzerine yapıldığında oldukça bilgi verici olan uygulama, bilgi paylaşımı açısından da gözde uygulama haline gelmiş durumda. Nitekim Musk’ın görüşmesinin ardından birçok yatırımcı tarafından da ilgi odağı olmuş durumda. Uygulamaya olan yoğun talebin artmasından ötürü çoğu kişi uygulamayı aktif olarak kullanma yollarını aramaktaydı. Geçtiğimiz günlerde ise uygulama davetiyelerinin çeşitli platformlar üzerinden satışa sunulduğu öğrenildi.

Clubhouse Uygulaması Android Cihazlar İçin Tehlikeli Mi?

Clubhouse nedir? Sesli olarak çeşitli konularda bilgi paylaşımının gerçekleştiği Clubhouse uygulamasının, Android cihazlar için tehlikeli olduğu tanısı ortaya atılmıştı. Dolaylı yoldan Android cihazlar için tehlikesi bulunan uygulamanın direkt olarak hiçbir zararı bulunmamakta. Birçok kişinin bu tanıyı ortaya atmasındaki asıl sebep, uygulamanın henüz Android cihazlar için geliştirilmemiş olması ve kişilerin Clubhouse adı altında sahte uygulamaları indiriyor olmasıdır.

Nitekim Android cihazlarda yer alan Store uygulamaları üzerinde Clubhouse adı altında birçok sahte uygulama indirilmekte ve kişiler bunun farkına bile varmamaktadır. Fakat yapılan açıklamalara göre Clubhouse uygulamasının yakın zaman içerisinde Android cihazlar için de geliştirileceği biliniyor. Uygulamanın geliştiricisi olarak bilinen Alpha Exploration’dan gelen açıklamaya göre, uygulamanın Android cihazlarda da kullanılabilmesi için gerekli çalışmalara başlanıldığı dile getirildi.

Clubhouse Üzerinden Gerçekleşen Elon Musk ve Robinhood CEO’su Görüşmesi

Gerçekleştirdiği projeler ile adından sıklıkla bahsettiren Elon Musk ile Robinhood CEO’su Vlad Tenev, geçtiğimiz günlerde Clubhouse uygulaması üzerinden bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin gerçekleştiği tarihten itibaren uygulamaya olan ilgi artarken görüşmeye gelen tepkiler de gecikmedi. Büyük oranda kullanım artışı yaşayan uygulama, dünyanın birçok noktasında da gündem haline geldi. Clubhouse uygulaması henüz sadece IOS cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir. Android cihazlarının talebi üzerine açıklama yapan Alpha Exploration, Android cihazlar için çalışmalara başlandığını dile getirdi.

Clubhouse kullanıcısı olan bir kişiden davetiye almanın zorunlu olduğu uygulama, yoğun ilgi üzerine birçok platformda davetiyelerin satışına neden oldu. Çeşitli platformlarda satışa sunulan Clubhouse davetiyeleri, uygulamayı kullanmak isteyen ve davetiye alamayan kişilerin de ilgi odağı olmuş durumda. Elon ve Musk ve Vlad Tenev arasındaki görüşmeden sonra büyük bir gelişim gösteren uygulama, birçok yatırımcı tarafından da aktif olarak kullanılıyor.