Blurams, Yüz Tanıma ve Alarm Özellikli Kapı Zili Geliştirdi

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Blurams, yüz tanıma ve alarm sistemi içeren yerleşik bir HD video kameraya sahip akıllı bir kapı zilidir. Akıllı kapı zili tanıdık yüzleri tanır ve sahibine bir uygulama aracılığıyla bildirim gönderir. Böylelikle ev sahibi, evinin kapısını açmadan önce zile kimin bastığından haberdar olur.

Akıllı ev ve akıllı kapı zilleri normal hale geliyor

Dijitalleşme çağında yaşıyoruz ve bu nedenle ürün ve hizmetler adım adım dijitalleştiriliyor. Kendi eviniz de bunun dışında değil. Akıllı ev terimi bu şekilde ortaya çıktı. Bu nedenle, evinizde veya dairenizde temas ettiğiniz ilk cihazın da dijital hale getirilmesi şaşırtıcı değildir. Akıllı kapı zilleri uzun zamandır bir gerçeklik haline geldi ve akıllı kapı zilleri alanındaki en heyecan verici ürünlerden biri olan Blurams şu anda Indiegogo platformunda piyasaya sürülüyor.

Zarif ve pratik tasarım

Blurams kapı zili, mavi, beyaz ve siyah renk varyasyonlarıyla piyasaya sürüldü ve basit gözükmesine rağmen oldukça şık bir tasarıma sahip. Zil fonksiyonunu yerine getireb büyük bir düğme, kapı zilinde yer alan tek düğmedir. Ayrıca kapı zili, hangi eylemin gerçekleştirildiğine bağlı olarak mavi veya kırmızı renkte yanabilir. Ancak tasarımın sadeliğine aldanmayın, sonuçta akıllı zilde bir HD kamera, hareket dedektörü, AI yüz tanıma, bulut depolama seçenekleri ve diğer birçok akıllı özellik var. Toplam 32 farklı zil sesi ayrı ayrı ayarlanabilir.

Yüz tanıma özellikli HD kamera, herkesi tanıyor

Akıllı bir kapı zili olduğundan, Android ve iOS için uygulama mağazasında kapı zilinin özelliklerinin kontrol edilebileceği ve her türlü bilginin çağrılabileceği bir Blurams uygulaması bulunmaktadır. 1080 piksel video kamera, kapı zili çaldığında ziyaretçinin suratına otomatik olarak odaklanır ve görüntüyü kaydeder. Blurams yapay zekalı kapı zili, algılayıcı özelliğiyle ziyaretçinin tanınmış bir kişi olup olmadığını hemen tanımlar. Kamera, ziyaretçileri hem gündüz hem de gece 160 derecelik bir açıyla tanır. Yalnız öncesinde evinize sık gelen kişilerin yüz hatlarının belli olduğu fotoğrafları uygulama aracılığıyla kameraya tanıtmanız gerekiyor. Bu gözünüzü korkutmasın, gelişmiş mobil uygulama sayesinde sadece birkaç saniyenizi alacak bir işlem.