Arduino Nedir ?

arduino nedir
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Arduino Nedir ?

Arduino nedir kullanımı kolay donanım ve yazılıma dayalı açık kaynaklı bir elektronik platformdur. Arduino kartı, girişleri ve sensörleri, düğmeler veya parmaklardaki ışıkları veya Twitter mesajlarını okuyabilir. Bunları çıkışlara dönüştürebilir motorları etkinleştirebilir, LED’leri yakabilir ve çevrimiçi bir şeyler yayınlayabilir. Anakart üzerindeki mikro denetleyiciye bir dizi talimat göndererek anakarta ne yapması gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Bunun için Arduino programlama dilini ve Süreç tabanlı Arduino yazılımını kullanırsınız. Günlük nesnelerden karmaşık bilimsel araçlara kadar, Arduino binlerce projenin beyni olmuştur. Bu açık kaynak platformu, hem acemilere hem de uzmanlara çok yardımcı olacaktır. İnanılmaz miktarda erişilebilir bilgi ekleyen öğrenciler, hobiler, sanatçılar, programcılar ve profesyoneller dahil olmak üzere. Dünyanın her yerinden üretici topluluklarını bir araya getirir.

Arduino nedir  Ivrea İnteraktif Tasarım Koleji’nde doğdu ve elektronik programlama ve hızlı prototipleme konusunda geçmişi olmayan öğrenciler için uygun bir araçtır. Arduino kartı daha geniş topluluğa girdikten sonra, yeni ihtiyaçlara ve zorluklara uyum sağlamaya başladı. Ürünleri basit 8 bit kartlardan uygulamalarına giyilebilir, 3D baskı ve gömülü ortamlara kadar benzersiz kılar.

Arduino Nasıl Kullanılır ?

Arduino kullanıcı deneyimi sayesinde binlerce farklı proje ve uygulamada kullanılmaktadır. Mac, Windows ve Linux üzerinde çalışabilir. Öğretmenler ve öğrenciler bunu düşük maliyetli bilimsel araçlar oluşturmak. Kimya ve fiziğin ilkelerini kanıtlamak veya programlamaya ve robotik yapmaya başlamak için kullanırlar.

Arduino yazılımının yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır, ancak ileri düzey kullanıcılar için yeterince esnektir. Tasarımcılar ve mimarlar, müzisyenlerin ve sanatçıların enstalasyonlarda kullandıkları ve yeni müzik aletlerini denedikleri etkileşimli prototipler oluşturur. Arduino yeni şeyler öğrenmek için önemli bir araçtır. Herkes çocuklar, hobiler, sanatçılar, programcılar setin talimatlarını adım adım takip edebilir. Parallax Basic Stamp, Netmedia’nın BX-24, Phidgates, MIT Handyboard ve diğer birçok ürün benzer işlevler sağlar. Tüm bu araçlar, mikro denetleyici programlamasının karmaşık ayrıntılarını alır ve bunları kullanımı kolay paketler halinde paketler. Arduino ayrıca bir mikrodenetleyici kullanma sürecini basitleştirir, ancak diğer sistemlere kıyasla öğretmenler, öğrenciler ve ilgilenen amatörler için bazı avantajlar sağlar.