Apple, iPhone 11 Ekranlarını Ücretsiz Değiştirecek

Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Apple, dokunmatik ekran sorunları yaşayan tüm iPhone 11 kullanıcılarına yardımcı olmak için bir onarım programı başlattı. Şirket artık yanıt vermeyen ve arızalı ekranları ücretsiz olarak değiştirecek.

Apple, çok sayıda iPhone 11 ekranının fabrika çıkışlı arızalı olduğunu, ekranların donduğunu ve ekran modülüyle ilgili bir sorun nedeniyle dokunmaya yanıt vermediğini kabul etti.

Ücretsiz değiştirme

Şirket, Kasım 2019 ile Mayıs 2020 arasında yapılan ve dağıtılan iPhone 11 modüllerinin bu dokunmatik ekran sorunlarıyla karşılaşabileceğini ve Apple’ın artık maalesef kusurlu olanları satın alan tüm müşteriler için ücretsiz servis ve değiştirme hizmeti sunduğunu belirtiyor.

Apple, etkilenen müşterilere yardımcı olmak ve ücretsiz ekran değişimi için uygun olup olmadıklarını bilmeleri için Apple web sitesinde bir destek sayfası oluşturdu:

https://support.apple.com/tr-tr/iphone-11-display-module-replacement-program

Müşterilerin kontrol etmek için telefonlarının seri numarasını girmeleri yetiyor.

Seri numarası, Hakkında bölümünün altındaki Ayarlar’da bulunabilir. Program sadece yukarıda belirtilen tarihler arasında üretilmiş olan iPhone 11 kullanıcıları için geçerlidir.

Ücretsiz hizmet için uygunsanız, bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulmanız, telefonunuzun seri numarasını vermeniz ve bir Apple Satış Mağazasından randevu almanız gerekir. Apple Onarım aracılığıyla kurye ile servis için de Apple ile iletişime geçebilirsiniz.

Apple, tüm uygun müşterilere telefonlarının dokunmatik ekranlarını tamir ettirmeden önce tüm verileri korumalarını ve bir yedek oluşturmalarını öneriyor. Ekran çatlamışsa, dokunmatik ekran sorunu çözülmeden önce onarılması gerekiyor.

Diğer kusurlar

Yanıt vermeyen dokunmatik ekranların yanı sıra, iPhone 11 kullanıcılarının uğraşması gereken başka kusurlar da var. En yaygın olanı ekran sorunudur.

Çoğu müşteri, iPhone 11 Pro’nun kilidini açtıklarında çoğu zaman ekranın tamamen yeşil bir tonla soluk göründüğünü söylüyor. Ekran 3 saniye sonra ise normale dönüyor. Telefonun OLED ekranı bu aksaklıktan sorumlu olabilir deniyor.

Bazı kullanıcılar sorunu çözmek için iOS 14’ü kurdu. Bazıları bunun bir yazılım sorunu olduğunu düşünürken, bazıları yeşil renkli camın ekran görüntüleri nedeniyle renk tonu göstermediği için bunun bir donanım sorunu olabileceğini iddia edebiliyor. Bu garanti kapsamının ne kadar devam edeceği ise Apple severler tarafından oldukça merak ediyor. Eğer iPhone 11 cihazınızda benzer bir sorun var ise biraz acele etmeniz yararınıza olabilir!