Android’de Videolardaki Yüzleri Otomatik Sansürleme

Android Video Yüz Sansürleme
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Video düzenlemek ve bir şeyler eklemek, kolay bir şey değildir. Özellikle de mobil bir cihazda bunu yapmak, çok daha zor olabilir. Neyse ki yapay zeka teknolojisi, bu işleri bizim için yapabilecek seviyeye geldi. Yapmak istediğiniz işlemi belirtiyorsunuz ve otomatik olarak yapılıyor. Android video yüz bulurlama/sansürleme işlemini de bu yoldan, otomatik olarak yapabilirsiniz.

Bu uygulama, seçmiş olduğunuz bir videodaki yüzleri tarayıp, otomatik olarak sansürleyebiliyor. Dilerseniz, manuel olarak da sansürleme/silme/bulanıklaştırma yapabiliyorsunuz.

Yüz Sansürleme Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle, Play Store’dan PutMask uygulamasını cihazınıza yükleyin.

2- Uygulamayı açın ve gerekli depolama iznini verin.

3- “Pixelate your video” kısmından, düzenlemek istediğiniz videoyu seçin.

4- Seçtiğiniz videoyu kırpabilirsiniz. İsteğinize göre kırpın veya kırpmadan devam edin.

5- Video düzenleme ekranında, “Detect Faces” tuşuna basarak, yüzleri otomatik olarak tarama işlemini başlatın.

PutMask - Detect Faces

6- Tarama işlemi bittikten sonra, tespit edilen yüzler numaralandırılmış olacak. Bu numaralara tıklayarak diğer seçenekleri görebilir veya bu numara için uygulanacak sansürü kaldırabilirsiniz.

FaceMask - Face Track

7- Gereklekli işlemleri uyguladıktan sonra, “Export” bölümüne tıklayarak, seçtiğiniz yüzlerin sansürlenmiş olduğu videoyu dışarıya aktarabilirsiniz.

PutMask - Export Video

NOT: Uygulamanın ücretsiz sürümüne, videonun sağ alt kısmında da görebileceğiniz üzere bir reklam yazısı (watermark) bulunuyor. Bunu kaldırmak veya düzenlemek için, yazının yazıldığı tarih itibariyle en az 41.99 TL’lik bir paket satın almanız gerekiyor.

Ayrıca, videoları HD olarak kaydedebilmek ve videonun zaman aralığını atlrtırabilmek için de, en azından bu en düşük paketi satın almalısınız.


Uygulamanın resmi web sitesindeki eğitim videolarına da göz atabilirsiniz: https://putmask.com/tutorials