Among Us Imposter Taktikleri

Among Us Imposter Taktikleri
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Among Us imposter taktiklerinden önce, oyundan biraz bahsedelim. Son zamanların en popüler oyunlarından olan Among Us, oyuncuların dikkatini çekmeye devam ediyor. Oyunun basit yapısı, eğlenceli olmasına engel değil. Oyun içerisinde belki de en zevk alacağınız durum ise Imposter olmak. Ancak Imposter olunduğu zaman da ancak bazı taktikleri uygularsanız başarıya gidebiliyorsunuz. İşte o taktikler. 

Among Us, aslında yeni bir oyun değil. 2018 yılında piyasaya giren oyun, hem mobil hem de bilgisayar üzerinden oynanması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ancak son birkaç ay da popülerliğini kat be kat arttıran oyun da bazı taktikler sizleri başarıya ulaştırabiliyor. 

Among Us genel itibariyle basit bir yapıya sahip. Bu yüzden oyun üzerinde hileye falan başvurmadan oldukça güzel vakit geçirebilir ve başarıyı elde edebilirsiniz. Oyunda belki de en zevk alacağınız zamanlar Imposter olduğunuz zamanlar diyebiliriz. Ancak oyuncular bu durumda neler yapacağını bilemeyebiliyor. Bu yüzden sizlere Among Us Imposter taktiklerini hazırladık. İşte Imposter taktikleri; 

Görevleri Yapmayın Ancak Öyle Görünün

Oyunda Imposter olunduğu zaman görev yapmaya gerek kalmıyor. Ancak yine de görev yapıyormuş gibi görünmekte fayda var. Eğer oyun içerisinde görevleri yapıyormuş gibi görünürseniz, takımınızdaki diğer oyuncular sizi “Crewmate” olarak görecektir. Zaten oyunda Imposter olduğunuz zaman harita üzerinde sahte görevler gösteriliyor. Bu sahte görevler sayesinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır. 

Bilindiği üzere her tur da takım arkadaşlarınız ile yapılması gereken ortak görevler bulunur. Imposter olarak bu görevleri zaten yapamazsınız. Ancak görevleri yapıyor gibi görünerek, takım arkadaşlarınızı takip ettiğinizde tenha bir zamanda onları etkisiz hale getirebilirsiniz. 

Sabotaj Önemli

Imposter olarak en önemli görevlerinizden birisi sabotajdır. Kapıları sabote ederek 10 saniye boyunca açılmamasını sağlayabilirsiniz. Kapıları sabote ettiğinizde bu süre içerisinde odaya herhangi biri girip çıkamaz. Bunun üzerine taktikler geliştirerek, kolaylıkla ve yakalanmadan diğer oyuncuları öldürmeniz mümkün. 

Oyunda ışıkları sabote ederseniz, diğer oyuncuların görüşleri kısıtlanır. Ancak Imposter olarak sizin görüşünüzde herhangi bir sorun olmayacaktır. Böylelikle diğer oyuncuları yakalanmadan öldürmeniz mümkün hale gelecektir. Oyunda oksijen ve reaktör odalarını sabote ederek bir geri sayım başlatabilirsiniz. Bunu yaptığınızda diğer oyuncuların belirtilen süre içerisinde iki ayrı yere şifre girmesi gerekecektir. 

Kameralara Dikkat

Oyunda bulunan dört koridorda kamera yerleştirilmiş durumda. Diğer oyuncular “Admin odası” sayesinde bu kameralardan diğer oyuncuları seyredebiliyor. Imposter olarak sizin yapmanız gereken şey bu kameralara oldukça dikkat etmek. 

Eğer kameralara baktığınızda kırmızı ışık yanıyorsa, bilin ki diğer oyuncular tarafından izleniyorsunuz. Bu yüzden bu ışığı gördüğünüzde kimseyi öldürmeyin. Aksi takdirde yakalanmanız çok yüksek bir ihtimal. 

Sizi Suçlayanlara Merhametli Davranın

Toplantı yapıldığı zaman sizi suçlayan birileri elbette olacaktır. Sırf bunu yaptı diye bu oyuncuyu takip ederek hemen öldürmeyin. Çünkü sizi suçladıktan sonraki el ölürse, dikkatleri çok daha fazla üzerinize çekmiş olursunuz. Bunun yerine bu oyuncuyu normal davranmaya devam edin. Görevleri yapıyormuş gibi görünmeye de özen gösterin. 

Aynı zamanda öldürdüklerinizi rapor etmekten de çekinmeyin. Uzun süre kimseyi rapor etmezseniz de dikkatleri üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz. 

Güven Kazanın

Özellikle oyunun ilerleyen aşamalarında size kefil olacak takım arkadaşlarınıza ihtiyacınız olacaktır. Böylece sizin masum olduğunuzu iddia ederek, okları farklı kişiler üzerine çevirebilir. Ancak bunun için önce bu oyuncunun güvenini kazanmanız gerekecektir. 

Bunun için gözünüze kestirdiğiniz bir oyuncuyla aynı oda da kalabilirsiniz. Onu öldürmek için kimse olmasa ve şartların hepsi yerine getirilse bile onu öldürmeyerek onun güvenini kazanabilirsiniz. Takım üyesi gibi davranmaya devam ederek bu güveni elde edebilirsiniz. Tabi bu durum her zaman geçerli değildir. Kozlarınızı iyi oynamanız gerekir. 

Hayır, Suçlu Sensin! 

Oyunda bir odada bir oyuncuyla yalnız kaldınız ve onu öldürdünüz diyelim. Birden başka birisi daha odada göründü ve sizi yakaladı. Böyle bir durumda cesedi kimin raporladığının bir önemi yok. Tek önemli olan, sizi yakalayan oyuncuyu suçlamanız. 

Sizi suçlayan kişiyi suçlamanız büyük önem arz ediyor. Eğer bir sonraki turda sizi suçlayan oyuncuyu öldürürseniz de okları üzerinize çekmiş olacaksınız. Bu yüzden normal takım oyuncusu gibi davranmanız ve uygun anı beklemeniz en iyisi olacaktır. 

Ustaca Kaçın

Bir oyuncuyu öldürdüğünüz zaman, en son istediğiniz şey cesedin yakınında görünmek olacaktır. Bu yüzden cesetten uzaklaşmak için ustaca hareket etmelisiniz. Neyse ki havalandırmalar bu konuda size oldukça yarar sağlayacaktır. Ancak havalandırmada çok fazla zaman geçirmek ve saklanmak pek yararlı olmayacaktır. Havalandırmalar sadece iyi profesyonel bir şekilde yer değiştirmeniz de size yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda cesetleri sizin bildirmeniz de bazen yararınıza olacaktır. Ancak bunu her zaman yapmamaya özen gösterin. Aksi takdirde tüm oklar size çevrilebilir. 

Among Us imposter olma taktikleri sayesinde, artık oyunu daha çok seveceksiniz.

Oyunu resmi web sitesinden indirebilirsiniz: http://www.innersloth.com/gameAmongUs.php