2021’de Yükselişe Geçen Kripto Paralar

Kripto Paralar
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

Kripto paralar son yılların en çok ilgi çeken konusudur. Bu nedenle her geçen gün yeni altcoinler piyasaya sürülmektedir. Bu coinlerin bazıları önemli seviyelere gelirken bazıları gelememektedir. Kripto paraların değerleri her dakika değişmektedir. Her gün farklı bir kripto para birimi yükselişe ya da düşüşe geçmektedir. 2021 yılında kripto paralarda büyük değişiklikler yaşandı. Bitcoin gibi sağlam coinler düşüş yaşarken çok bilinmeyen ve yeni çıkan coinler ani bir şekilde yükseldi. 2021 yılı kripto paralar adına çok çalkantılı geçmiştir. Her gün coinlerin seviyeleri önemli derecede değişmiştir.

En Çok Yükselen Kripto Paralar

Kripto Paralar

Kripto Paralar

2021 yılında düşüşler olduğu gibi beklenmeyen bazı yükselişler de meydana gelmiştir. 2021 yılının en çok yükselişe geçen kripto paralar şu şekilde olmaktadır;

Binance Coin

Piyasada değer olarak en iyi 3. Sırada bulunan Binance Coin 2021 yılında yükselişe geçen coinler arasında yer almaktadır.2021 yılının başında büyük bir sıçrama gösteren Binance coin yaklaşık olarak %1764 oranında bir yükselme yaşayarak rekorunu kırmıştır. Değeri her gün değişen Binance coin şu an bu yılın en yükselen coinleri arasında yer almaktadır.

Dogecoin

Hem seveni hem de sevmeyeni çok olan Dogecoin ise Elon Musk’ın yaptığı manipülasyonlar sonucunda 2021 yılında yükselmeye devam etmektedir. Birçok kişi tarafından dış etkenlerden dolayı yükseldiği ve yönlendirildiği düşünülse de yatırım yapan kişilere büyük miktarlarda paralar kazandırmıştır.2021 yılının genelinde Dogecoin %10.941 oranında bir yükselme yaşamıştır. Dogecoin’in çıkış amacı eğlence olarak görülse de önemli bir yolda iyi bir şekilde ilerleyen bir coin durumundadır.

Shiba Coin

Dogecoin’e rakip olarak görülen ve Dogecoin killer lakabı verilen Shiba coin de 2021 yılının şüphesiz en yükselişte olan kripto paralar arasında yerini almaktadır. Büyük oranda bir sıçrama yaparak rekorunu kıran Shiba coin yükselişine daha temkinli bir şekilde devam etmektedir. Shiba coin’e güvenen kadar güvenmeyenler de olsa da düşük seviyelerden alım yapan kişilere iyi paralar kazandırmıştır.

Ethereum

Piyasa değeri olarak en iyi 2. Kripto para Ethereum olmaktadır. Ethereum hem sağlam alt yapısı ile hem de yavaş ve temkinli bir şekilde yükselişi ile birçok yatırımcının başvurduğu bir coindir. Ethereum 2021 yılında birkaç kez ani yükseliş yaşamıştır. Bu yükselişlerden sonra düşüşler yaşasa da hala yükselişine yavaş bir şekilde devam etmektedir. Piyasada en güvenilir kripto paralardan biri olan Ethereum özellikle uzun vadeli yatırımlar için kullanışlıdır.

Cardano

Gelecek vaat eden kripto paralar arasında üst sıralarda yer alan Cardano da 2021 yılında yükselişte olan coinler arasında yer almaktadır. Kademeli bir şekilde ilerleyen Cardano coin ciddi derecede düşüşler yaşamamıştır.2021 yılında piyasa değeri 57.3 olan coin en değerli 5.coin olarak listelenmiştir.2020 yılının sonlarında değeri 0.18 iken 2021 yılında ani yükseliş yaşayarak 1.8 oranına çıkmıştır.

Litecoin

Güvenilir kripto paralar arasında yer alan Litecoin de 2021 yılında önemli derecede yükselen kripto paralar arasında yer almaktadır. Piyasa değeri 2020 yılının sonlarında 127.1 $ iken 2021 yılında 402.3 $ olarak ciddi bir yükseliş yaşamıştır.

Chainlink

2021 yılında yükseliş yaşayan kripto paraların sonuncusu ise Chainlinktir. Bu coin piyasa değerini 2020 yılında 11.3 iken 2021 yılında 51.7’ye yükseltmiştir.

Kripto Paraların Yükselme Nedenleri

Kripto paralar birçok nedenden yükselebilmektedir. Özellikle son 3-4 yıldır bu sanal paraların çok ilgi görmesi ve alım satım işlemlerinin çok fazla yapılması kripto paraların yükselmesine neden olmaktadır. Bunun dışında kripto paraların önemli markalar ya da şirketler tarafından kabul edilmesi de değerinin yükselmesine neden olan faktörlerden biridir.