2021’de Çıkmış En Yeni Mobil Telefon Uygulamaları

Mobil Oyun
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

2021’de çıkmış en yeni mobil telefon uygulamaları, kullanılan cihazlara göre farklılık göstermektedir. Android ve iOS işletim sistemine sahip olan bu akıllı cihazlarda mobil uygulamalar günümüzde olmazsa olmazdır. Akıllı cihazların özelliklerine göre kodlanmış bu uygulamalarda her yıl yeni özelliklere sahip farklı uygulamalar ve oyunlar çıkmaktadır. Güncel ihtiyaca göre tasarlanan bu uygulamalar farklı platformlarda kullanılabilmektedir. Örneğin, bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar ve akıllı saatler gibi birçok alanda çalışabilmektedir. Mobil uygulamalar hizmete göre ücretli veya ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Kurulumu ve cihazdan kaldırılması oldukça kolay olan bu uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir. Ücretli olan bir uygulama cihazdan kaldırıldıktan sonra tekrar kurulmak istenirse ücrete tabi tutulabilmektedir.

2021’de çıkmış en yeni mobil telefon uygulamaları, diğer yıllarda olduğu gibi sosyal medya, mesajlaşma ve oyun programlarıdır. Mobil uygulama kategorileri kullanıma göre sınıflandırılmıştır, Eğitim, iş, oyun, mesajlaşma, spor bülteni, kitaplık, müzik vb. olarak birçok tür bulunmaktadır. Ücretsiz ve ücretli kategori olmak üzere birçok seçenek bulmak mümkündür. Ücretsiz uygulamalar belirli bir ücret ödenmediğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Ücretsiz mobil uygulamalarının bazıları içerisindeki özelliklere göre ücret talep edebilmektedir. Mobil uygulamaların web servislere göre daha hızlı ve kullanışlı olması nedeniyle akıllı cihazlardan erişiminin kolay olması tercih edilme nedenlerini artırmaktadır. Kullanıcıların son dönemlerde yapılan ölçümlerde telefonda fazla zaman geçirmeleri nedeniyle mobil uygulamaların web servislere göre daha etkin olduğu bilinmektedir.

2021 Yılında Güncel Android Uygulamaları

Yeni Mobil Oyunlar

Yeni Mobil Oyunlar

2021 yılında en çok tercih uygulamaların yanı sıra yeni birçok uygulama faaliyete geçmiştir.

Microsoft Edge

Android sistemi içinde en dikkat çeken mobil uygulama Microsoft Edge’dir. Eskiden Microsoft Explorer olarak devam eden tarayıcı 2021 yılı içinde Microsoft Edge olarak faaliyetine devam etmektedir. Akılı cihazlarda yer alan tarayıcı haricinde bu tarayıcı yeni arayüzü ve kullanım kolaylığı ile birçok internet sitesine hızlı bağlanabilmektedir.

Rainviewer

Bir diğer ilgi çekici uygulama ise Rainviewer’dır. Anlık hava durumu ve yağmur tahminleri konusunda çok iyi işler başaran bu program Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği programlar arasında yer almaktadır. 10 dakikada bir güncellenen yapısı ile güncel hava durumunu anında öğrenebilirsiniz.

VSCO

2021’de çıkmış en yeni mobil telefon uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri de VSCO olmaktadır. Fotoğraf düzenlemek için kullanılan bu program ile birlikte rahatlıkla istediğiniz değişiklikleri yapabilmektesiniz. Filtre ve uygulama konusunda kullanışlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen yeni bir mobil uygulamadır.

2021 Yılında Çıkacak En Yeni Oyunlar

Hem Android hemde iOS sistem kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği oyunlardan biri olan Diablo Immortal (Diablo Ölümsüz) bir seri oyun olarak yayına alınacaktır. Ayrıca diğer beklenen oyunlar şunlardır;

 • LOL: Wild Rift, Catalyst Black (nişancı oyunu)
 • Pokemon Unite, Dauntless
 • Code Live
 • Halo: Infinite
 • Sherlock Holmes: Chapter One
 • Prince of Persia: The Sands of Time Remake
 • Story of Seasons: Pioneers of Olive Town
 • Big Rumble Boxing: Creed Champions
 • Destiny 2: The Witch Queen
 • LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 • Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin
 • Phantasy Star Online 2: New Genesis

Savaşçı ve stratejik oyunlar grubunda olan bu video oyunları tüm dünyada ilgi ile takip edilmektedir. Yayınladığı andan itibaren en çok indirilen oyunlar grubunda yerini almaktadır. 2021’de çıkmış en yeni mobil telefon uygulamaları, pandemi süreci ile birlikte de değişiklik göstermiştir. Mevcut ve popüler uygulamaların indirilme sayıları günden güne artarken, yeni çıkan uygulamalar henüz aynı trendleri yakalayamamıştır. Tiktok’un alternatifi olarak faaliyetini sürdüren MX TakaTak isimli uygulama da 2021 yılında en çok indirilen uygulamalar arasında yerini almıştır.