2020 Yılında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

2020 Yılında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar
Google News | Abone Ol Bizi Bundle'dan da takip edebilirsiniz!

2020 Yılında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Pandeminin tüm dünyayı etkisi altına aldığı 2020 yılında herkes eve kapandığından dolayı mobil oyunlara olan ilgi bir hayli arttı. İşte 2020 yılında hem Google Play’de hem de App Store’da en çok indirilen mobil oyunlar;

2020 Yılında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

10 – My Talking Tom Friends (132 Milyon)

2013 yılında çıkan My Talking Tom oyunu yüksek indirme sayısına ulaştığından beri aynı yapımcılar tarafından birçok “My Talking …” oyunu yapılmıştır. Serinin son oyunu olan “My Talking Tom Friends” 2020 yılında piyasa sunulmuştur. Bu oyunda serinin diğer oyunlarından farklı olarak tek bir karaktere odaklanmak yerine önceki oyunlarda yer alan karakterlerin hepsini görmekteyiz. Oyundaki amacımız Tom ve arkadaşları Angela, Hank, Ginger, Ben ve Becca’yı besleyip ihtiyaçlarını gidermek ve onlarla oyun oynamaktır.

9 – Ludo King (136,5 milyon)

Ünlü Hint kutu oyunu Pachisi’ten ilham alınarak hazırlanan Ludo King oyununda, yapmanız gereken şey dört renkli (yeşil, sarı, mavi ve kırmızı) sembollerden birini seçip o sembolü başlangıç noktasından zar atıp tahtanın etrafında döndürerek ortaya getirmektir. Oyunun Kızma Biradere oldukça fazla benzediğini söyleyebiliriz.

8 – Brain Out (138 Milyon)

Brain Out, tek bir oyun olmaktan ziyade içinde birçok oyunu barındırmaktadır. IQ’nuzu test etmeye yarayan bir sürü soru ve zeka oyunuyla dolu bu oyunda, sınırlarınızın dışına çıkıp farklı bir şekilde düşünmeyi öğrenecek ve kendinizi geliştireceksiniz. Brain Out, 138 milyon indirme sayısıyla 8. sırada yer almaktadır.

7 – Tiles Hop: EDM Rush (151 Milyon)

Listenin 7. sırasında bir ritim oyunu yer alıyor. Listede yer alan oyunlardan oldukça farklı bir yapıya sahip olan oyun müzik severlerin oldukça hoşuna gidecek. Oyundaki topu çalan şarkının ritmine göre hareket ettirip ekranda yer alan kare plakaların üstünde sektirmeye çalıştığınız bu oyunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyoruz.

6 – Hunter Assassin (155 Milyon)

Listenin sırasında bir Türk oyunu yer alıyor. İzmir merkezli Ruby Games tarafından yapılan Hunter Assassin oyununda katili kontrol ediyorsunuz. Bu katille hem hedefleri vurmaya çalışmanız hem de yakalanmamak için etrafı takip etmeniz gerekmektedir. 

5 – Gardenscapes (171 Milyon)

2016 yılında çıkan Gardenscapes oyunu, 2020 yılında oldukça popüler hale gelen oyunlardan biridir. 7 binden fazla seviyenin olduğu oyunda amacınız Candy Crush’ta olduğu gibi eşleştirme oyunları oynayarak bahçe düzenlemektir. 

4 – PUBG Mobile (157 Milyon)

Bilgisayarda en çok satan oyunlar arasında giren PUBG, PUBG Mobile ile mobil cihazlarda da oldukça büyük bir başarı yakaladı. Battle royale türündeki oyunda amacınız 100 kişiyle atladığınız bir adada silah, kask vb. ekipmanlar toplayarak hayatta kalan son oyuncu olmaya çalışmaktadır. FPS türü oyunları seviyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

3 – Garena Free Fire (218 Milyon)

Listenin bir üst sırasında yine bir battle royale türünde oyun yer alıyor. 2019 yılında en çok indirilen oyun olan Garena Free Fire, 2020 yılında liderliği kaptırıp iki sıra gerilemiş durumda. 

Oyundaki amacınız PUBG Mobile’da olduğu gibi hayatta kalan son oyuncu olmaya çalışmaktır. Bu oyunun PUBG Mobile’dan tek farkı daha kısa oyun süresine sahip olmasıdır. Bu oyunda beraber adaya atladığınız kişi sayısı 50 olduğu için oyunlar daha kısa sürüyor.

2 – Subway Surfers (227 Milyon)

Yıllardır en çok satan oyunlar listesinde yer alan Subway Surfers 2020 yılında da listedeki yerini koruyor. Sonsuz koşu türündeki oyunda amacınız sizi kovalayan bekçiye yakalanmadan kaçmaktadır. Kaçış sırasında topladığınız ödüller sayesinde yeni karakter açabilir ve özelliklerinizi geliştirebilirsiniz.

1 – Among Us (285 Milyon)

Amerikalı bir oyun stüdyosu olan Innersloth tarafından geliştirilen Among Us, 2018 yılında çıkmasına rağmen popülerliğini 2020 yılında yakalamıştır. Çevrimiçi bir katil / hain oyunu olan Among Us’ta amacınız herkesi öldürerek oyunu kazanmaya çalışan “imposter”ı bulmaktır. 

Youtube Kanalımıza Abone Olmayı Unutmayın: https://www.youtube.com/cipies